01
квіт.

Порушник намагався вдертися на територію посту. Чатовий відреагував миттєво!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 8577
  • Друк

001Навчання курсантів у військових вишах супроводжується кількома невід’ємними елементами: теоритичні (лекційні) заняття, навчальна практика, наряди та вартова служба. Для оволодіння теоретичними знаннями - необхідна концентрація уваги, а задля використання їх на практиці необхідні навички. А от під час вартової служби лише пильність, впевненість і чітке виконання вимог Статуту гарнізонної та вартової служби є запорукою успішного виконання бойового завдання щодо охорони та оборони дорученого поста.

...Після служби в зоні проведення Антитерористичної операції в Донецькій області, для Руслана Г., нині курсанта 4-го курсу факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення за спеціальністю автомобільне господарство, варти і наряди були звичною справою. Усе було відпрацьовано чітко як у швейцарських годинниках: розвід, варта, час для відпочинку... Але цю варту Руслан запам’ятає надовго.

Близько одиннадцятої вечора курсант Г. з оглядової вежі помітив як невідомий намагається перлізти через паркан й дістатися до об’єкту, що знаходився під охороною чатового.

- Стій, хто йде? - Голосно вигукнув Руслан.

У відповідь почув лише брутальну лайку.

- Стій, стрілятиму!

Але й на це попередження порушник не відреагував

та не збирався зупинятися. Рішення було прийнято миттєво – чатовий по радіостанції повідомив: «Напад на пост!». Саме в цю мить розвідний курсант Андрій Холод супроводжував на пост чатових курсантів Андрія Пастухова й Сергія Мінялко, які, застосувавши прийоми рукопашного бою, й затримали порушника. Руслан же ж у цей час пильно стежив за підступами до посту. Адже, за його словами, з подібними ситуаціями йому доводилось стикатись в АТО, коли ворог використовував провокаторів як відволікаючий маневр, а на прорив у цей час йшла дрг.

Порушника було затримано й передано до Національної поліції для з’ясування особи й прийняття процесуальних рішень.

...Під час нашої розмови, курсант Руслан Г. поставився до події так, начебто нічого й не відбулось, мовляв, це його обов’язок, який він і його друзі виконали згідно вимог Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України.

Рейтинг
11 голосів