01
квіт.

Музей історії як подарунок до Дня утворення Військової академії (м. Одеса) залишиться назавжди. І не лише у пам'яті

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 8671
  • Друк

001До цього дня - дев'ятої річниці від Дня утворення Військової академії (м. Одеса) колектив навчального закладу готувався заздалегідь. Зважаючи на карантинні заходи, безумовно, урочистості не проводилися. Але до дня народження рідної Alma-mater, не лише нинішні курсанти, викладачі та офіцери вишу, а також не одне покоління майбутніх офіцерів, отримали справжній святковий подарунок.

Чотири зали вмістили як краєзнавчі експозиції історії краю, де розташований вищий військовий навчальний заклад, так і розвиток українського війська. Крізь призму історичних процесів суспільства і становлення Збройних Сил України від стародавніх часів до сьогодення, прослідковується розвиток воєнної освіти і науки в славетній історичній Alma-mater багатьох поколін видатних військових діячів. Більшість експонатів створювалось власноруч працівниками і військовослужбовцями академії, які вкладали душу у свої творіння. Де які речі з особистих колекцій також чудово вписалися в інтер'єр музею.

Враховуючи умови сьогодення, на відкриття музею до Військової академії (м. Одеса) прибули лише керівники військових, правоохоронних структур області та органів державної влади. Серед присутніх були представники командування військ оперативного командування "Південь", військової служби правопорядку гарнізону, Одеського державного університету внутрішніх справ, Одеської обласної державної адміністрації тощо. Традиційно для такого заходу, стрічку перерізали начальник Одеського гарнізону, командувач військ ОК "Південь" генерал-майор Ігор ПАЛАГНЮК разом з начальником Військової академії (м. Одеса) генерал-майором Олегом ГУЛЯКОМ.

Першу екскурсію для гостей провів завідувач музею Військової академії (м. Одеса) працівник Збройних Сил України Валерій КРЯЧУН - полковник у відставці, який своє життя присвятив становленню українського війська і підготував за роки своєї служби не одну сотню офіцерів. Відвідувачі з зацікавленністю зупинялися в експозиційних залах, де їхній увазі було представлено понад двох тисяч музейних експонатів.

- Я вірю, що скоро настане той час, коли музей доповнить експозиція присвячена перемозі українського війська у війні над російським агресором. - Сказав у своїй урочистій промові начальник військової академії (м. Одеса) генерал-майор Олег ГУЛЯК.

І ми віримо!

І служимо українському народу!

 

Рейтинг
9 голосів