17
лют.

Назви деяких міст України викарбовані в серцях українського народу. І одне з них – ДЕБАЛЬЦЕВО

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 8456
  • Друк

001В ці дні український народ вшановує захисників України від російської агресії, згадуючи подвиг учасників Дебальцевської операції. Саме тому, традиційне щотижневи шикування особового складу Військової академії (м. Одеса) розпочалося нестандартно – начальник вишу генерал-майор Олег Гуляк нагадав курсантам, сержантам і офіцерам вишу про те, як 21 січня 2015 року розпочалися бої за місто-залізничний вузол обласного значення – Дебальцево, найгостріша фаза, яких тривала майже місяць - з 25 січня до 18 лютого 2015року й включала в себе як масові артилерійські обстріли, так і перестрілки на малих відстанях зі стрілецької зброї і навіть танкові бої.

001- Російські окупанти прагнули захопити важливий населений пункт будь-якою ціною. Кремль не стримали навіть Мінські домовленості, які визначали Дебальцеве, як підконтрольне Україні. – Зазначив начальник академії. - Через горнило тих кровавих боїв пройшли військовослужбовці і нашого навчального закладу, серед них - полковник Володимир Луханін, підполковники - Роман Мінасов, Андрій Боярський. Ми пишаємося випускником Одеської військової школи Героєм України генерал-майором Сергієм Шапталою, який під час боїв за Дебальцево був командиром 128 гірсько-піхотної бригади, особовий склад якої проявив героїзм обороняючи Дебальцево. Сьогодні ми схиляємо голови перед вічною пам'яттю офіцерів та солдат, які загинули обороняючи Дебальцево, серед загиблих воїнів, і наш випускник 2014 року лейтенант Олег Довгий. Під час боїв за опорний пункт «Віталій», яким командував Олег, російські бойовики після обстрілів з систем «Град» та мінометів, здійснили наступ групою піхоти в кількості 100 осіб та трьох танків. При ведені ближнього стрілецького бою з противником, було поранено трьох військовослужбовців, один з них був важко поранений та знаходився на позиції, яка прицільно обстрілювалася. Олег на собі витягнув тяжкопораненого бійця, виніс його з поля бою та організував доставку ще трьох поранених бійців у шпиталь. Під час подальших бойових дій Олег Довгий отримав поранення, однак відмовився від евакуації та продовжував керувати підлеглими. Близько 14 години 31 січня 2015 року поблизу населеного пункту Чернухіно лейтенант Олег Довгий загинув від кулі снайпера. Завдяки його професіоналізму, рішучості та особистій мужності, позиції взводного опорного пункту вдалось утримати, противник не прорвався. Указом Президента України від 23 серпня 2018 року, лейтенанту Олегу Довгому за особисту мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота зірка». Підрозділи сил АТО на Дебальцівському напрямку виконали усі визначені завдання, та 18 лютого 2015 року отримали наказ планового організованого виходу українських військ. Таким чином, можна говорити про те, що вдало проведена Дебальцівська військова операція, яка стала найбільшим протистоянням української і російської армії на Донбасі, допомогла Україні вистояти у дипломатичному протистоянні з Росією.

Після хвилини мовчання, якою курсантський і офіцерський склад Військової академії (м. Одеса) віддати шану воїнам, які віддали своє життя за мир та спокій у державі, відбулось покладання квітів до «Меморіалу випускникам загиблим за Україну».

Рейтинг
8 голосів