29
січ.

Крути – не забути!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 8668
  • Друк

001001Яскраву акцію на відзначення Дня Пам'яті Героїв Крут провели сьогодні на площі у Дюка курсанти Військової академії (м.Одеса). Організаторами видовищного дійства виступили працівники комунальної установи «Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді». Понад 300 майбутніх офіцерів Збройних сил України спочатку вшанували хвилиною мовчання пам'ять полеглих у битві, виконали Державний Гімн України, а потім вишикувалися в слово "Крути", тим самим вшанувавши пам'ять героїв, що загинули захищаючи незалежність нашої країни від радянської навали.

29 січня 1918 року в районі залізничної станції Крути, що недалеко від однойменного села, розташованого в 130 кілометрах від Києва, сталося зіткнення між чотиритисячним з'єднанням червоногвардійців під командуванням Михайла Муравйова і чотирма сотнями бійців Української Народної Республіки, більшість з яких складали студенти і гімназисти.

Бій тривав більше п'яти годин і закінчився тактичною поразкою військ УНР, яким, тим не менш, вдалося призупинити наступ більшовиків на Київ. Українські воїни, які потрапили в полон до комуністів, були розстріляні.

Прес-служба Військової академії (м. Одеса)

 

Рейтинг
4 голосів