00128 жовтня курсанти першого навчального курсу факультету підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння відвідали Одеський історико-краєзнавчий музей.Саммузей, розташований в самому центрі Одеси, в особняку палацового типу, побудованому в 1876 році за проектом відомого одеського архітектора Фелікса Гонсіоровського.

Представники музею розповідали, що будівля будувалася для одного з великих представників промислово-комерційної еліти того часу — Олександра Яковича Новікова, онука знаменитого одеського купця першої гільдії Іллі Новікова, власника, заснованої в 1806 році, канатної фабрики.

В основі архітектури двоповерхового особняка, як і в попередніх творах Фелікса Гонсіоровського, переважає дух стилізаторства, заснований на використанні форм пізнього ренесансу, з варіацією зразків і мотивів, почерпнутих з архітектурної спадщини Італії.

Зібрання музею налічує близько 120 тисяч експонатів і вважається одним з найкращих в Україні.

Курсанти були ознайомлені з такими експозиціями, як «Стара Одеса», "Одеса і край у Великій Вітчизняній війні. 1941–1945 роки", "Зброя з колекції музею", експозиція відділу "Степова Україна".