30
лип.

В академії відбулися урочистості з нагоди складання військової присяги майбутніх офіцерів запасу

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

001На плацу Військової академії відбувся урочистий ритуал складання військової присяги на вірність Українському народові 515 громадянами України, випускниками, які закінчили факультет підготовки офіцерів запасу Військової академії за одинадцятьма військово-обліковими спеціальностями.

Привітати майбутніх офіцерів запасу прибули депутат Верховної Ради України Гончаренко Олексій Олексійович, заступник директора Департаменту – начальник відділу оборони та мобілізаційної роботи, взаємодії з правоохоронними органами Штепа Олександр Олексійович, ректор Одеського Державного університету внутрішніх справ, прикордонної служби України, представники силових структур, навчальних закладів міста і області, громадських організацій, духовенства, а також ветерани Збройних Сил, рідні та друзі випускників.

Звертаючись до майбутніх офіцерів запасу начальник Військової академії генерал-майор Олег Гуляк висловив впевненість, що всі вони в подальшому гідно служитимуть Україні, будуть надійними захисниками свого народу.

- Сподіваюсь, що сучасні захисники, які сьогодні зі зброєю в руках боронять єдність нашої держави на сході країни, стануть для вас, прикладом сумлінного виконання свого конституційного обов’язку. Переконаний, що навіть у найскладніших умовах ви залишитеся вірними словам Військової присяги, - наголосив генерал-майор Олег Гуляк.

Також із напутніми словами до молодих захисників Батьківщини звернулись, депутат Верховної Ради України Гончаренко Олексій Олексійович та заступник директора Департаменту – начальник відділу оборони та мобілізаційної роботи, взаємодії з правоохоронними органами Штепа Олександр Олексійович, а настоятель святого Рівноапостольних Кирила та Мефодія протоієрей Сергій благословив молодих воїнів на ратну службу та окропив їх свяченою водою.

Ритуал складання Військової присяги завершився урочистим маршем випускників.

Продовженням урочистого заходу став виступ колективу військового оркестру та хореографічного колективу «Міленіум» Чорноморського будинку культури.

Після цього їх привітали рідні та близькі.

Варто зазначити, що за час існування факультету підготовки офіцерів запасу Військової академії (м. Одеса) військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу пройшли понад вісім тисяч осіб з числа студентів вищих навчальних закладів України.

Випускники успішно пройшли навчання та будуть атестовані на присвоєння звання «молодший лейтенант запасу» військовослужбовці військової служби за контрактом з числа солдатів (матросів), сержантів (старшин) Збройних Сил України.

Серед нинішніх випускників факультету – майбутні спеціалісти бойового застосування морської піхоти, повітряно-десантних, повітряних, гірсько-піхотних з’єднань, військових частин і підрозділів Збройних Сил України; спеціалісти підрозділів військової розвідки, бойового застосування з’єднань, військових частин спеціального призначення, зв’язку, радіозв’язку, експлуатації і ремонту стрілецького озброєння і засобів ближнього бою; спеціалісти організації забезпечення матеріально-технічного забезпечення служб пального, продовольчого і речового забезпечення.

На факультеті проходили навчання студенти з 29 вищих навчальних закладів України, з них 22 - навчальні заклади міста Одеси, а також студенти з 7-ти вищих навчальних закладів інших регіонів нашої держави, 20 громадян України , які мають вищу освіту з них: 2 кандидати наук.

В ході навчального збору курсанти удосконалювали командирські та методичні навички, які отримали під час засвоєння програм військової підготовки за військово-обліковими спеціальностями, виконували вправи стрільб та водіння, вирішували інші навчально-бойові завдання.

За час проходження навчання на факультеті підготовки офіцерів запасу Військової академії, а також під час проведення навчального збору багато студентів проявили наполегливість у навчанні, справжнє бажання оволодіти військовою справою.

Людмила Бажура, м. Одеса
фото – Валентин Журавльов

Рейтинг
14 голосів