05
лип.

Курсанти Військової академії (м. Одеса) відвідали виставку «Військово-польового АРТУ»!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 13136
  • Друк

001002Курсанти факультету підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння Військової академії відвідали виставку «Військово-польового АРТУ у Виставковій залі Одеського історико-краєзнавчого музею. Експонатами виставки «Військово-польового АРТУ були роботи народних майстрів України в рамках Всеукраїнського культурно-мистецького проекту.

Ініціатором проекту та його куратором був сержант полку «Київ» Національної поліції України П. Ротар.

Під час перебування у зоні АТО, Павло зіткнувся з реаліями військового побуту, зі специфічним, непритаманним для мирного життя середовищем. Його зацікавили використані предмети військового спорядження, зброї та побуту: ящики з-під боєприпасів, гільзи, камуфльована тканина, тубуси від гранатометів тощо. Виникла ідея створити з цих атрибутів війни мистецькі витвори – арт-об’єкти, і цим показати, що сила Життя – сильніша за силу Смерті.

003П. Ротар почав збирати використані предметні прояви війни і під час ротації привозив їх до Києва, знаходив художників, майстрів народно-ужиткового мистецтва, пропонував їм взяти участь у проекті.

З того часу (з 2015 р.) відбулось вже 33 виставки, проект продовжує подорожувати Україною, постійно поповнюється експозиція. До Одеси виставка прибула з Миколаєва. На ній представлено понад 300 робіт, створених 150 майстрами народної творчості зі всієї України,у таких техніках, як, декоративний розпис, лозоплетіння, різьба, кераміка, вишивка, печворк. Серед авторів є і учасники АТО, які проходили службу безпосередньо у зоні бойових дій.

В проекті приймали участь митці з Одещини – Петро Козловський і Світлана Нані – флоромозаїка (Кодимський р-н), Марія Космікова – соломоплетіння, Тетяна Аргатюк – бісероплетіння (Чорноморськ), Олександр Полібза (Болград), Есфірь Сєрпінова (Одеса) – ткацтво.

Під час відкриття виставки та протягом її експонування проводилися майстер-класи з різних технік народного мистецтва, передусім, розраховані на дітей та підлітків.

Людмила Бажура, м. Одеса
фото – автор

 

Рейтинг
10 голосів