10
квіт.

МЛПК за європейськими стандартами в дії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 13411
  • Друк

002В Одесі, на базі Військової академії за участю курсантів-випускних курсів факультету матеріально-технічного забезпечення відбулися практичні заняття присвячені ознайомленню з роботою нового мобільного лазнево-прального комплексу, який пройшов дослідну експлуатацію у військових частинах, був задіяний у зоні проведення АТО та прийнятий на озброєння у військах.

Під час заняття-тренінгу, старшокурсники за допомогою досвідчених офіцерів-викладачів академії та сержантів-інструкторів однієї з військових частин розширили свої теоретичні знання та вдосконалили практичні навички з організації заходів надання лазнево-пральних послуг в умовах тимчасової дислокації, ознайомилися з можливостями експлуатації системи водопостачання лазневого та прального модулів, а також їх роботою в різних режимах.

Вже незабаром, після завершення курсової підготовки та здачі підсумкових іспитів, випускники факультету відбудуть у війська, для подальшого проходження служби у якості офіцерів речової служби.

За словами старшого викладача кафедри тилового забезпечення Військової академії (м. Одеса) підполковника Геннадія Білоуса досвід бойових дій в зоні антитерористичної операції на сході України підтвердив необхідність впровадження в українському війську стандартів НАТО у всебічному забезпеченні військ. Важливим завданням при цьому залишається фахова підготовка професійних кадрів для служб тилу.

- Створення сучасної навчально-матеріальної бази у Військовій академії, а також удосконалення навчальних програм пов’язаних з практичною польовою підготовкою майбутніх фахівців Тилу Збройних Сил України стане важливим кроком до реформування організації речового й продовольчого забезпечення у військах, - підкреслив офіцер.

Варто зазначити, що мобільний лазне-пральний комплекс (МЛПК) виготовлений на Крюківському вагонобудівному заводі замовлено Міністерством оборони України для використання у мирний та воєнний час, а також забезпечення особового складу у зоні проведення бойових дій на Сході України.Основні переваги даної розробки мобільність, можливість автономного використання на великих відстанях на власних запасах води за будь яких погодних умов, в будь яку пору року. Комплекс обладнано дизельними генераторами зазальною потужністю майже 40 КВт, пральними, сушильними машинами та баками ємкістю 4 тонни. Це дозволяє за годину одночасно прийняти душ близько 100 військовослужбовцям, випрати та висушити одночасно від 12 до 25 кг одягу. Практика показує значні можливості та високу ефективністьМЛПК у санітарно-гігієнічному обслуговуванні особового складу тож подібні комплекси надходитимуть до українського війська і надалі.

002Для довідки Мобільний лазне-пральний комплекс (МЛПК) виготовлений на Крюківському вагонобудівному заводі замовлено Міністерством оборони України для використання у мирний та воєнний час, а також забезпечення особового складу у зоні проведення бойових дій на Сході України. Експлуатація з урахуванням можливості транспортування залізничним, морським, річковим та автомобільним транспортом. Існує на базі двох 20-футових морських контейнери, типу 1С. За бажанням застосовується будь-яке шасі автомобіля або причепа вантажопідйомністю до 8 т. Номінальна працездатність при температурі повітря - 45 ºС до+ 40 ºС, над рівнем моря не більш 1200 м.

МЛПК-0,1 (модуль-лазня) призначено для забезпечення прання білизни та верхнього одягу особового складу підрозділів в умовах тимчасової дислокації. Розташовано на шасі причепу НефАЗ. Пропускна здатність за годину: теоретична – 10 осіб; за результатами випробування – 35/40 осіб. Теоретична пропускна здатність (за умови безперервного забезпечення витратними матеріалами) – 240 осіб на добу. При підключенні двох зовнішніх душових сіток на 10 місць, пропускна здатність досягає 2880 осіб на добу. Система водовідведення (каналізація). Система електропостачання: tбезперервної роботи – 12 год; резервне джерело V (зовнішня номінальна напруга) – 220 В.

МЛПК-0,2 (модуль-пральня) призначено для прийняття та сортування брудної білизни (за видами та ступеню забрудненості), прасування білизни та верхнього одягу, віджим, сушіння. Тимчасове зберігання та видача чистої білизни. Розташовано на автомобільному шасі КрАЗ. Загальний час прання складає 1 год. 15 хв. Система водовідведення (каналізація). Резервне джерело V (зовнішня номінальна напруга) – 220 В.

Сергій Даниленко,
м. Одеса
фото - Валентина Журавльова

Рейтинг
4 голосів