001 В Одесі, на базі навчально-тренувального комплексу Військової академії відбулися змагання з рукопашного бою. Учасниками спортивного заходу стали курсанти військового вишу, а його організаторами кафедра теорії та організації фізичної підготовки військового навчального закладу та Україська асоціація Будзуцу «Шобукан».

Суддівська бригада була представленна майстрами спорту з рукопашного бою та східних єдиноборств, учасниками всеукраїнських та міжнародних змагань. В результаті спортивних змагань переможцями в командному заліку стали представники факультетів: підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення - 1 місце, підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення - 2 місце, підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ - 3 місце, підготовки спеціалістів ракетно-артилерійського озброєння - 4 місце. В особистому заліку майбутнім офіцерам довелося провести не менше трьох боїв. Вони показали відмінну техніку рукопашного бою з амплітудними кидками, різнобічними ударами ногами та руками, больовими прийомами.
Переможці в командному та особистому заліку були нагороджені медалями, грамотами та перехідними кубками Військової академії, а також цінним призами від Україської асоціації Будзуцу «Шобукан» та магазину тактичної амуніції, екіпірування і спорядження «Бомба».
За словами начальника кафедри теорії та організації фізичної підготовки Військової академії (м. Одеса) полковника Ігоря Овчарука відбіркові змагання нададуть можливість сформувати збірну команду з рукопашного бою та інших видів єдиноборств, яка представлятиме військовий виш на всеукраїнському і міжнародному рівні.
- Вже у наступному році одеські курсанти мають намір стати учасниками змагань з рукопашного бою серед збірних команд Збройних Сил України, а також турніру з рукопашного бою серед команд силових структур на Кубок Президента України. Під час проведення подібних заходів зростає їх рівень спортивної майстерності, - підкреслив офіцер.

Сергій Даниленко
фото – автора