26
черв.

Колектив Військової академії вшанував матір загиблого офіцера – Героя України

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 13691
  • Друк

Колектив Військової академії вшанував матір загиблого офіцера – Героя України У Військовій академії відбулась зустріч з матір’ю випускника військового вишу - Героя України полковника Тараса Сенюка, який загинув під час визволення міста Слов’янська. Учасниками зустрічі стали офіцери та курсанти факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ.

На початку зустрічі її учасники побували у навчальних аудиторіях академії, відвідали військово-історичний музей та вшанували пам’ять воїнів-Героїв під час молебну у Храмі святих рівноапостольних Кирила та Мефодія.

Глибокі емоції і почуття викликав у курсантів - першокурсників відеофільм підготовлений батьками Тараса Сенюка, присвячений воїнам-захисникам Батьківщини.

У своєму зверенні до учасників зустрічі начальник Військової академії (м. Одеса) генерал-майор Олег Гуляк наголосив, що колектив військового вишу низько вклоняється всім матерям за героїзм їхніх синів, які поклали життя заради захисту рідної країни, а також подякував Наталю Петрівну за те, що вона виховала свого сина справжнім патріотом України.

- Матері героїв - це також українські герої, бо на їх плечі лягає не менше, а може й ще більше навантаження! Материнські діти – це одночасно й діти нашої України. Коли наші воїни захищають Батьківщину, вони одночасно думають про своїх матерів та родини. Своєю сміливістю, мужністю, патріотизмом сини та матері України здатні зупинити будь-якого ворога, - зазначив генерал.

Колектив Військової академії вшанував матір загиблого офіцера – Героя України Своєю чергою Наталя Сенюк подякувала колектив академії за підтримку і увагу.

- Наші сини перебувають під обстрілами, знають гіркоту втрати бойових побратимів і ризикують власним життям заради миру та спокою в нашій країні, - зазначила мати Героя.

Варто зазначити, що в біографії Тараса Сенюка - офіцера 95-тої окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України було чимало гарячих точок під час виконання миротворчих місій в Іраку і Косово в колишній Югославії. Та коли настав час боронити від ворога рідну Україну він став одним із перших на її захист.

3 червня 2014 року батальйон під командуванням офіцера-десантника отримав чергове бойове завдання – знищити блокпост противника під містом Слов'янськ Донецької області. Тактична група на чолі з її командиром Тарасом Сенюком висунулася вперед. У ході бойового зіткнення офіцер героїчно загинув від кулі ворожого снайпера.

Указом Президента України Петра Порошенко № 546/2014 від 20 червня 2014 року за виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті територіальної цілісності і незалежності України, жертовне служіння Українському народові полковнику Тарасу Михайловичу Сенюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Відповідно до вимог наказу Міністерства оборони України від 29.01.2016 року № 47 «Про навічне зарахування військовослужбовців до списків військових частин та вищих військових начальних закладів Збройних Сил України», наказу начальника Військової академії (м. Одеса) Героя України полковника Тараса Сенюка зараховано до списків особового складу 1 навчального курсу факультету підготовки спеціалістів високомобільних десантних військ.

Рейтинг
8 голосів