08
груд.

Гендерні проблеми Українського суспільства – обговорювали у Військовій академії

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15108
  • Друк

Гендерні проблеми Українського суспільства – обговорювали у Військовій академії Виконуючи доручення заступника Міністра оборони України з питань європейської інтеграції від 23.07.2016 №14413/з, стосовно впровадження Національного плану дій з виконання резолюції Ради безпеки ООН №1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 №113-р, кафедра гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Військової академії провела навчально-методичний семінар на тему «Основні гендерні проблеми Українського суспільства: сучасність та перспективи розвитку».

На семінарі були висвітлені такі ключові поняття: гендерна нерівність, гендерна дискримінація, гендерна ідеологія, гендерна політика, гендерні стереотипи, гендерна асиметрія, Резолюція Ради безпеки ООН № 1325, вимушене переселення, соціальна адаптація демобілізованих, Національний план прийнятий 24 лютого 2016 року за № 113-р, соціальні права жінок і дітей, «скляна стеля».

При обговоренні проблемних питань прийняли участь викладачі кафедри: п-к Луханін В.В., працівники ЗС України Саєнко І.В., Єфіменко А.Є., Снігур Л.А., Сарафанюк Е.І., Ковальчук С.В. та інші.

Викладачі кафедри виступили з тезами-доповідями в яких розкривались головні проблемні питання. Єфіменко А.Є., кандидат військових наук, доцент, зосередив увагу на участі жінок у сучасних політичних процесах в Україні та у військових діях в зоні АТО.

Снігур Л.А., доктор психологічних наук, професор, свій виступ присвятила питанню «Поняття гендеру та його застосування в педагогічному процесі в світлі сучасних наукових досліджень та рішень Кабінету Міністрів України».

Сарафанюк Е.І., кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри, підкреслив у докладі «Гендерні проблеми: порушення прав жінок і дітей, доступ їх до правосуддя, сексуальне насильство, вимушене переселення під час збройного конфлікту на сході України».

Ковальчук С.В., кандидат історичних наук, старший викладач кафедри, визначив імперативні положення «Національного плану дій з виконання резолюції Ради безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека».

Гендерні проблеми Українського суспільства – обговорювали у Військовій академії Вислухавши всі доповіді визначила наступні практичні рекомендації:

1. Науково-педагогічним працівникам Військової академії знати основні положення Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, Національної програми дій з питання «Жінки, мир, безпека».

2. Науково-педагогічним працівникам Військової академії активізувати зусилля щодо наповнення навчальних та науково-методичних матеріалів за своїми навчальними дисциплінами матеріалами щодо питань подолання гендерної нерівності та дискримінації жінок в Україні, питань щодо державної політики з надання допомоги в період демобілізації, ресоціалізації, доступу до правосуддя, адаптації воїнів (в тому числі-жінок-військовослужбовців), які повернулися з зони АТО.

3. Науково-педагогічним працівникам кафедри під час проведення занять та організації самостійної роботи активно використовувати розроблені матеріали з гендерної проблематики, використовуючи матеріали передового досвіду з даної проблематики.

4. Під час роботи воєнно-наукових гуртків курсантів, керівникам розглядати проблеми гендерних відносин в сучасній Україні та перспективи їх розвитку та виховувати у курсантів поважне ставлення до жінки-матері, жінки-керівника, жінки-волонтера, жінки-бійця, жінки-захисника Вітчизни.

Рейтинг
30 голосів
Теги: семінар