25
жовт.

У Військовій академії (м. Одеса) завершились двотижневі курси підвищення кваліфікації курсантів, що тривали під керівництвом британських інструкторів

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 14378
  • Друк

 За програмою міжнародного співробітництва у Військовій академії (м. Одеса) завершились курси підвищення кваліфікації, до яких залучались старшокурсники факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення. Під керівництвом досвідчених британських інструкторів упродовж двох тижнів майбутні офіцери в кількості понад 80 осіб досконало засвоювали питання надання першої медичної допомоги на полі бою та логістичного планування за стандартами Північноатлантичного альянсу.

Як розповів начальник кафедри тилового забезпечення військового вишу полковник Денис Лісовенко, даний захід був організований за спільною ініціативою української та британської сторін, а його головна мета полягала в отриманні курсантами знань і навиків, необхідних для виконання ними посадових обов’язків під час несення служби в складі миротворчих контингентів.

За словами офіцера, заняття тривали як в теоретичній, так і практичній площині, в ході чого головний акцент робився на роз’ясненні слухачам основних методів і принципів логістичного забезпечення за стандартами НАТО та вирішенні завданьз логістичного планування. Зокрема, в цьому сенсі завдяки своїм іноземним партнерам курсанти ознайомились з системою кодифікації майна НАТО, набули корисного досвіду щодо ведення обліку, порядку ремонту обладнання та здійснення постачання під час розгортання військ, а також надання першої медичної допомоги під ворожим обстрілом з використанням целоксу та накладанням турнікету й пов’язки на місце поранення. Окрім цього, майбутні начальники тилових служб підвищили власний професійний вишкіл, здійснюючи контроль якості пального, вивчаючи протипожежну безпеку при роботі на об’єктах з ПММ та готуючи їжу в польових умовах без наявності штатних технічних засобів, а використовуючи різноманітні підручні засоби.

Варто зазначити, що за останні два роки – це вже п’яті курси підвищення кваліфікації, які проводять у Військовій академії іноземні інструктори. Двічі свої знання курсантам цього вишу передавали військові США, одного разу – канадці, і вже вдруге – представники Королівського корпусу логістики Великої Британії. Принципово, що за своїм напрямком вони побудовані таким чином, аби питання, які викладаються інструкторами, доповнювали одне одного, що, своєю чергою, в навчальному сенсі дає змогу курсантам факультету підготовки спеціалістів МТЗ постійно рухатися вперед в напрямку примноження своїх знань з логістичного забезпечення за міжнародними стандартами.

У Військовій академії (м. Одеса) завершились двотижневі курси підвищення кваліфікації курсантів, що тривали під керівництвом британських інструкторів- Якщо порівнювати нашу систему забезпечення військ з тим, як це відбувається в арміях інших країн світу, то можна зробити висновок, що в цьому сенсі у нас є чимало схожого. Але існують і суттєві відмінності. Приміром, вони полягають в тому, що їхня логістична система побудована таким чином, щоб вирішення нагальним потреб відбувалось не вертикально, а паралельно в різних ланках управління. Аби ефективно діяти разом це добре треба знати і українським офіцерам, які залучатимуться до виконання завдань в складі багатонаціональних підрозділів, - наголосив полковник Денис Лісовенко.

Користуючись нагодою, він також подякував британським колегам за якісно проведені заняття та підкреслив, що на сьогоднішній день курси підвищення кваліфікації за міжнародними стандартами успішно засвоїли курсанти всіх курсів факультету підготовки спеціалістів МТЗ Військової академії (м. Одеса). А актуальні навчальні питання, які на них розглядалися, включені до розділу дисципліни «Військово-економічна логістика», що в подальшому допоможе вчитися досвіду іноземного логістичного забезпечення курсантам, які вступлять до вишу наступного та в інших роках.

Рейтинг
18 голосів
Теги: курси