02
лип.

В академії завершились курси підвищення кваліфікації для курсантів факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 14904
  • Друк

001За програмою міжнародного співробітництва у Військовій академії завершились курси підвищення кваліфікації для курсантів факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення. Впродовж трьох тижнів курсанти 3 і 4 курсів в кількості 58 осіб засвоювали питання, пов’язані з проведенням логістичних операцій за стандартами Північноатлантичного альянсу.

Як розповів начальник кафедри тилового забезпечення військового вишу полковник Денис Лісовенко, даний захід був організований за спільною ініціативою української та канадської сторін, а його головна мета полягала в наданні майбутнім офіцерам знань, необхідних для виконання ними посадових обов’язків під час несення служби в складі миротворчих контингентів.

За словами офіцера, заняття з курсантами тривали, як в лекційній, так і практичній формі та були розподілені на модулі, в яких містились питання щодо ознайомлення зі структурою забезпечення підрозділів, видів забезпечення, методів і способів супроводження колон, а також порядку розробки планів на забезпечення підрозділів відповідно до стандартів НАТО.

- Варто зазначити, що весь навчальний матеріал викладали досвідчені канадські інструктори. Це дало змогу нашим курсантам дізнатись для себе багато що нового в сенсі майбутньої професії та з’ясувати, що, наприклад, логістична система збройних сил Канади працює за принципом всебічного логістичного забезпечення та побудована таким чином, щоб вирішення нагальним потреб відбувалось не вертикально, а паралельно в різних ланках управління. Своєю чергою це сприяє якісному та щонайшвидшому виконанню покладених завдань підрозділами забезпечення і чіткій взаємодії між ними в напрямку надання допомоги бойовим підрозділам, - наголосив полковник Денис Лісовенко.

Він також акцентував увагу на тому, що, попри спрямованість даних курсів на навчання офіцерського складу, курсанти старших курсів добре засвоїли матеріал та заслужили на схвальні відгуки з боку канадських представників за їхню старанність, наполегливість та бажання ретельно вникнути в зміст навчальних питань, які розглядалися. Окрім цього, начальник кафедри підкреслив, що проведення подібних курсів має позитив в сенсі обміну досвідом між українськими та іноземними військовими, що в подальшому дає можливість включити на постійній основі в програму підготовки курсантів деякі важливі й актуальні навчальні питання, викладені канадськими партнерами під час курсів підвищення кваліфікації.

002Своєю чергою під час вручення сертифікатів про прослухання курсів «Логістичні операції» майор збройних сил Канади Мелісса Рамессар підкреслила, що на теренах України такого змісту заняття відбуваються вперше та в якійсь мірі є експериментальними.

- Але, в будь-якому разі, експеримент вдався. Ми готувалися до проведення курсів упродовж тривалих чотирьох місяців, а під час розроблення навчальної програми враховували те, за якою системою підготовки навчаються українські курсанти. Я вражена тим, як успішно вони її засвоїли за такі стислі терміни, сподіваюсь на подальше співробітництво та дякую як курсантам, так і офіцерам-викладачам вашої Військової академії, за підтримку та надану допомогу в проведенні занять, - зазначила Мелісса Рамессар.

 

Рейтинг
29 голосів