26
трав.

Молоді козаки – основа сучасного українського війська

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 14338
  • Друк

Молоді козаки – основа сучасного українського війська26 травня 2016 року офіцер факультету підготовки спеціалістів ракетно–артилерійського озброєння – учасник АТО капітан Віктор Пізінцалі прийняв участь у святковому заході, присвяченому посвяті пятикласників Одеської гімназії № 9 в учнівську козацьку організацію «Молода Січ».

Вказана учнівська організація створена рішенням козацької ради гімназії 11 жовтня 2010 року і є добровільною, незалежною гімназійною організацією, що займається питаннями виховання, навчання, дисципліни і порядку, організацією дозвілля, самообслуговування, інформаційною роботою, формування в учнів навичок самоврядування. Це сприятиме оволодінню організаторськими уміннями, вихованню соціальної активності та відповідальності за майбутнє держави. Виховання молодого покоління опирається на культурно-історичний феномен українського козацтва. У центрі – ідеал вільної і незламної в своїх прагненнях до свободи людини, яка розвиває рідну культуру й економіку, будує незалежну державу. Плекання відчуття єдності сучасної молоді з духовними та культурними надбаннями українського козацтва сприяє вихованню фізично здорових, морально чистих і по-лицарськи мужніх та сильних духом учнів.

У посвяті молодих козаків також прийняли участь крайовий отаман дитячо – юнацької козацької організації «Молода Січ» генерал – хорунжий Вершигора І.А., директор гімназії № 9 Копач С.О., курінний отаман учнівської організації козаків Артем Погорелов. Всього прийнято до лав організації 127 молодих козаків, які зачитали присягу та кодекс козацької честі:

- Люби Україну, шануй і вивчай її культуру;
- Шануй віру і звичаї свого народу;
- Май свою національну і людську гідність;
- Будь готовий захищати слабких, турбуватися про молодших;
- Виховуй шляхетне ставлення до дівчини, жінки, матері, бабусі, бережи їхню честь і гідність;
- Виконуй накази кошового і поради наставників, поважай старших;
- Будь вірним ідеям, принципам народної моралі, духовності, будь правдивим, справедливим, працьовитим, добрим;
- Відстоюй повну свободу і незалежність особистості, народу, держави;
- Будь хоробрим і відважним, мужнім, невтомним;
- До супротивника стався по-лицарськи, зневажай жорстоких і лихих;
- Будь вірним захисником рідної природи;
- Охороняй пам’ятники козаччини, бережи пам’ятки історії.

Молоді козаки – основа сучасного українського військаПід час урочистої промови директор гімназії Сергій Олександрович Копач зазначив: «Зміни, що відбуваються в сучасному українському суспільстві, сприяють формуванню нових пріоритетних цінностей і стратегій в усіх сферах життя і діяльності, в тому числі і в освітньому процесі. Освіта початку третього тисячоліття - це освіта для конкретної людини і людства взагалі. Це створення сприятливих умов для врахування індивідуальних особливостей, інтересів і потреб учнів. Сучасне життя потребує активної творчої особистості. Сучасна школа повинна найповніше реалізувати принцип особистісно орієнтованого навчання і виховання на патріотичних ідеях, заснованих на формуванні у молодого покоління гордості за свою Батьківшину, усвідомлення захисту своєї держави, її недоторканість і територіальну цілісність. У цьому важлику роль відіграє українське військо, що змогло захистити державні інтереси на Сході нашої країни».

Дуже приємно, що на такі урочисті заходи керівництво шкіл міста постійно запрошують військовослужбовців Військової академії з метою військово-патріотичного виховання молодого покоління та підняття престижу захиснів держави.

Рейтинг
6 голосів
Теги: офіцери