Подвиг і героїзм минулого – приклад для майбутнього поколінняКурсанти факультету підготовки спеціалістів ракетно – артилерійського озброєння Військової академії 22 травня 2016 року відвідали меморіальний комплекс – музей «Партизанська слава», що розташований в с. Нерубайське Одеської області.

Під час екскурсії військовослужбовці ознайомилися з історією створення одеських катакомб – це найбільші в світі підземні та заплутані лабіринти. Курсанти дізналися, що значна частина катакомб - колишні каменоломні, з яких здобувався будівельний камінь. Їх нескінченні лабіринти простяглися під Одесою і її передмістями на 2,5 тисячі кілометрів. Температура повітря під землею упродовж всього року +14 С. А глибина в деяких місцях сягає 100 м.

Подвиг і героїзм минулого – приклад для майбутнього поколінняНайдавніший елемент Одеських катакомб – карстові печери – виникли понад 3,7 млн. років тому. Найбільша печера має довжину більше кілометра.

Особливе значення катакомби відіграли у ході Другої світової війни. Вони служили схованкою і військовим табором для військових, партизанських загонів, що протистояли та вели боротьбу з фашистськими загарбниками під час окупації та визволення м. Одеси.

Крім цього, вони побачили вугільні малюнки шахтарів і так звані шахтарські колодязі (підземні колодязі без виходу на земну поверхню), таємничі знаки масонів і сучасний "наскельний живопис", а також знаменитий Зал Хрещення, де знаходиться справжній королівський трон.

Курсанти були дуже здивовані, дізнавшись про одну прикмету: не можна виносити назовні те, що знаходиш в катакомбах. Все, що знаходиться в підземеллях, належить богу Буту. Якщо хтось надто хоче щось винести, то треба залишити щось замість узятого, а інакше бог кам'яного підземелля буде мститися.