02
лист.

Круглий стіл: Революція на Граніті – 25 річниця

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16064
  • Друк

Круглий стіл: Революція на Граніті – 25 річницяУ Військовій академії (м. Одеса) відбувся міжвузівський круглий стіл на тему «Революція на Граніті – 25 річниця». Організаторами круглого столу виступили відділ по роботі з особовим складом, офіцер капітан Ольга Богуш та кафедра гуманітарних і соціально-економічних дисциплін, старший викладач, кандидат історичних наук Станіслав Ковальчук.

Участь у конференції взяли курсанти факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення та факультету підготовки спеціалістів військової розвідки і спеціального призначення. До роботи круглого столу були запрошені курсанти - моряки і доцент кафедри соціально-гуманітарних та загальновійськових дисциплін Василь Дяченко факультету Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія».

Розпочинаючи зустріч капітан Ольга Богуш окреслила мету цього зібрання. Вона закликали учасників круглого столу ознайомитись з подією, розібрати причини та наслідки першого ненасильницького виступу студентської молоді на центральній площі республіки у м. Києві, провести паралелі з відомими у суспільстві подіями, пов’язаними із державотворчими процесами в Україні.

У дискусійному етапі, учасники торкнулись таких періодів вітчизняної історії як: українська національна революція під проводом Богдана Хмельницького, українська національно-демократична революція 1917-1920 рр., подій на Майдані у 2004 році («Помаранчева революція»), Майдан 2013-2014 рр. («Революція Гідності»).

Учасники заходу заслухали підготовлені доповіді, обговорили питання пов’язані із активізацією визвольного руху в Україні у 1988-1991 рр., направленого на здобуття Україною незалежності. Завдяки підготовленій робочою групою зазначеного заходу, презентації «Студентська революція на Граніті», учасники змогли ознайомитись, як відбувалась революція. Було наголошено на важливості створення у ЗМІ і суспільстві образу патріотично налаштованої молоді, яка в різні часи стає двигуном процесів на шляху корінних перетворень у країні. Завдяки цікавому екскурсу у минуле майбутні офіцери і викладачі змогли ознайомитись із невідомими фактами революції та долями тих студентів, які її здійснили.

На завершення роботи круглого столу був переглянутий відео матеріал під назвою «Поштовхом здобуття незалежності стала студентська революція на Граніті у 90-му році».

Круглий стіл: Революція на Граніті – 25 річницяАктивну участь у роботі круглого столу взяли курсанти та слухачі 1 курсу ПС МТЗ: старший солдат Войтенко Павло, курсанти Шершун Олена, Черняк Владислав, Полуведько Олександр, курсант 1 курсу факультету ПС ВР і СП Поліщук Валерій. Окрема подяка висловлюється курсантам факультету ВМС Національного університету «Одеська морська академія» Красюку Олександру (4 курс), Мацієвському Олексі (2 курс), Ломову Володимиру (2 курс).

Підбиваючи підсумки старший викладач, кандидат історичних наук кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Станіслав Ковальчук зауважив на тому, що в суспільстві має існувати пам'ять щодо процесів та подій пов’язаних із здобуттям Україною незалежності не дивлячись на суспільно-політичні процеси, які відбуваються в державі.

Рейтинг
12 голосів