23
серп.

У Військовій академії урочисто відзначили День Державного Прапору України

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16705
  • Друк

У Військовій академії урочисто відзначили День Державного Прапору УкраїниУ День Державного Прапора України на плацу Військової академії (м. Одеса) відбувся урочистий ритуал підняття національно-державного стяга. Офіцери, військовослужбовці служби за контрактом та курсанти – першокурсники, які тільки-но вчора повернулися із занять первинної військово-професійної підготовки з полігону, в єдиному строю зі старшокурсниками виконали Державний Гімн України.

Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк на урочистостях вручив державну нагороду — орден «За мужність» III ступеня другокурснику Андрію Литюгі, який навчається на факультеті високомобільних десантних військ та розвідки.

До навчання у військовому виші старший солдат Андрій Литюга проходив службу у складі 3-го окремого полку спеціального призначення. З березня по липень 2014 року військовослужбовець виконував бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Разом з бойовими товаришами брав участь у боях з незаконними бандформуваннями біля Ізвариного, Слов’янська, Краснопартизанська та Перевального. Виконуючи завдання на посаді санінструктора, врятував не одне життя бойових побратимів.

— Для мене велика честь привітати сьогодні нашого вихованця з отриманням високої нагороди. Впевнений, що на прикладах таких героїчних вчинків мають виховуватися нові покоління українських героїв. Андрій Литюга є прикладом для майбутніх офіцерів Збройних Сил України. Колектив академії пишається тим, що Андрій здобуває офіцерський чин у стінах нашої академії, — зазначив генерал-майор Олег Гуляк.

Протягом цього урочистого Дня музей Військової академії відвідали дві групи десантників-першокурсників. Завідувач музеєм, ветеран Збройних Сил полковник у відставці Валерій Семенович Крячун, відкрив для них сторінки літопису вищого військового навчального закладу, до якого їм пощастило поступити та в ньому розпочати своє навчання. Під час екскурсії очі курсантів блищали й було очевидно, що вони пишаються понад сторічної історією навчального закладу, до якого вони вступили.

Святковий концерт, який відбувся о 12 годині в Білій залі для курсантів академії, розпочався оголошенням Загальнонаціональної Хвилини мовчання. Особовий склад вшанував хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя за єдність держави, встановлення миру і спокою на рідній землі і склав голови за її Незалежність!

Національно-патріотичні виступи солістів Військового оркестру додали глядачам гарного святкового настрою. Курсанти підспівували і дуже щиро аплодували митцям. Але своєрідною родзинкою святкового концерту стали виступи курсантів-першокурсників, які показали неабиякий професіоналізм у виконанні віршів, пісень й акомпанементу номерів. Курсанти старших курсів відчули, що їм на зміну прийшла дуже талановита й цілеспрямована молодь!

Одну з пісень святкового репертуару солісти оркестру присвятили старшому солдату Андрію Литюгі, якому зранку на плацу академії була вручена державна нагорода орден «За мужність».

Закінчився святковий концерт виконанням всіма учасниками і глядачами концерту пісні Тараса Петруненка «Україна».

 

Рейтинг
75 голосів