06
квіт.

Курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки вдосконалюють систему підготовки майбутніх офіцерів

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15019
  • Друк

 У відповідь на виклики сьогодення курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки впроваджують нові форми та методи підготовки майбутніх офіцерів – десантників та розвідників. Декілька таких нововведень уже інтенсивно застосовуються під час відпрацювання практичних завдань в рамках польового виходу курсантів факультету.

Як зазначив начальник факультету полковник Станіслав Чумак, з огляду на особливості застосування військ в ході антитерористичної операції, в академії збільшено інтенсивність та якість підготовки курсантів у напямку експлуатації, обслуговування та застосування штатної бойової техніки.

Зокрема, під час цього польового виходу курсанти виконають навчальні вправи з водіння БМП і БТРів в складних умовах місцевості, здійснять багатокілометровий марш, виконають бойові стрільби з озброєння бойових машин піхоти і бронетранспортерів. Також на полігоні Центру забезпечення навчального процесу десантники та розвідники вивчають особливості експлуатації бронетанкового озброєння, засоби та особливості обслуговування і технічного ремонту бронемашин в польових умовах.

Офіцер зазначив, що завдяки посиленню практичної складової у програмі підготовки курсантів з цього року усі випускники факультету отримуватимуть додаткову спеціальну кваліфікацію – механік-водій 3 класу. Це допоможе майбутнім офіцерам, не лише більш ефективно застосовувати техніку підпорядкованого підрозділу, а й якісно організувати підготовку підлеглого особового складу.

Віднедавна, завдяки застосуванню під час практичних занять призначеної для імітації умов реального бою системи MILES-2000, значно вдосконалився рівень тактичної виучки курсантнів. Система використовується для імітації найрізномантініших видів бою, заняття проводяться як вдень, так і вночі з усіма курсами факультету. При цьому після кожної відпрацьованої ситуації проводиться детальний розбір дій як підрозділів в цілому, так і кожного курсанта окремо. Свої висновки та зауваження на підставі отриманих з комплектів MILES-2000 даних діляться не лише викладачі, а й безпосередньо курсанти, навчаючись основам ведення сучасного бою як на власних, так і на помилках свої товаришів.

 Перебіг бойових дій на сході країни засвідчив необхідність якісної підготовки українських воїнів до дій в населених пунктах, ділянках місцевості з обмеженою видимістю та інших нестандартних умовах, які вимагають від військовослужбовця особливих індивідуальних навиків у переміщенні та застосуванні зброї. Враховуючи це, на факультеті високомобільних десантних військ та розвідки кілька місяців тому з найбільш підготовлених першокурсників – військовослужбовців-контрактників, більшість з яких має досвід участі в АТО, була сформована експерементальна група з вивчення практичної стрільби– сучасного виду спорту, в основу якого покладено вивчення та відпрацювання вправ, що найбільш відповідають різноманітним випадкам застосування вогнепальної зброї.

Під керівництвом досвідченого інструктора курсанти використовують можливості військового стрільбища Центру забезпечення навчального процесу Військової академії для тренувань у виконанні маніпуляцій зі зброєю, пересуванні місцевістю з перешкодами, швидкісній стрільбі тощо. Планується, що із здобуттям необхідних навиків вони стануть інструкторами та помічниками для своїх товаришів по службі в опануванні основних елементів цього практичного виду спорту, який застосовується для підготовки військовослужбовців та спецпідрозділів у багатьох провідних країнах світу.

А вже в суботу 4 квітня курсанти факультету вирушили на полігон Широкий Лан для вдосконалення практичних навиків із застосування озброєння бойових броньованих машин.

Бажаємо нашим співслужбовцям вдалих навчань, завзяття та подальшого набуття професіоналізму!

Рейтинг
149 голосів