08
жовт.

Подорож до Умані

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 12102
  • Друк

 Нещодавно військовослужбовці, працівники Збройних Сил України та члени їх сімей Військової академії (м. Одеси) здійснили довгоочікувану подорож-екскурсію до міста Умані у Софіївський дендропарк.

Перед поїздкою працівник Збройних Сил України, член профспілки Віра Валецька спілкувалась із організаторами подорожі Оленою Ковальовою і Надією Попковою. Цікаві історії пов’язані з Софіївським парком, про які розповіла Віра Іванівна, сприяли виникненню не аби якому інтересу: «Цей парк було засновано у 1796 році власником міста Умані Станіславом Потоцьким, на честь своєї дружини Софії. У мальовничому місці серед пишної зелені у гармонічному поєднанні води і каменя військовий інженер Людвіг Метцель відтворив чудові композиції скульптур із поеми Гомера «Іліада». Біля річки Кам’янка з 1796 по 1802 рік йшли роботи зі створення парку: копали ставки й підземну річку, споруджували водоспади й фонтани, прокладали алеї, переносили кам'яні брили, зводили архітектурні споруди. Також у парку були висаджені екзотичні рослини з усього світу. Головний вхід парку прикрашають дві кам’яні башти. Біля одного гроту за проханням Станіслава Потоцького польською мовою написано:«Хто нещасливий, хай зайде сюди і стане щасливим. А хто щасливий, - стане ще щасливішим».

 Існує багато легенд і міфів стосовно знаходження у цьому парку. Ось декілька про які розповіла обізнана співрозмовниця. Продовжуючи тему, Віра Іванівна ненав’язливо наголосила: «Треба торкнутися цього напису і тричі обійти навколо каменя, загадавши бажання, а біля скульптури Венери-купальщиці зробити ковток води з джерела, з якого тече радонова вода, а потім загадати бажання, а біля гранітної глиби вагою 300 тонн спробувати утриматись, зовсім інакше біля гроту Страху і Сумнівів, з його допомогою можна перевірити долю – щоб здійснилася найзаповітніша мрія, треба пройти за його потоками. Якщо жодна крапля не впаде на людину, то бажання здійсниться».

Про все інше ви дізнаєтесь коли побуваєте у цьому чарівному місці. Зробивши невеличку паузу, Віра Іванівна побажала всім приємного відпочинку і незабутніх вражень. Поїздка до Уманського дендропарку стала можливою за сприяння та підтримці профспілкового комітету, який очолює працівник Збройних Сил України, полковник у відставці Рувим Халтурін. За рішенням профспілкового комітету було відшкодовано 20% від вартості подорожі.Комфортабельний автобус і професійний екскурсовод доповнив інтригуючи розповіді про цікаві сторінки з історії Одеси і Одеської області. Після екскурсії Олена Ковальова сказала: «Такі неформальні заходи об’єднують людей та налагоджують дружні стосунки у колективі, велике спасибі всім хто приймав участь у сприянні нашого відпочинку».

Рейтинг
60 голосів