18
серп.

На базі Центру забезпечення навчального процесу Військової академії (м. Одеса) презентовано основні модулі загальновійськової підготовки військовозобов’язаних

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15080
  • Друк

 На базі Військової академії (м. Одеса) Міністерство оборони України презентувало для представників вітчизняних ЗМІ основні модулі концепції загальновійськової підготовки військовозобов’язаних, яку планується запровадити до кінця поточного року.

Як розповів радник Міністра оборони України Олександр Данилюк, розробкою даної концепції займаються фахівці Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України. В її основу закладено принцип територіальної оборони – оборони населених пунктів і охорони особливо важливих державних об’єктів. Також в рамках програми планується вирішити завдання підготовки кадрів для партизанських та диверсійно-розвідувальних мереж, які будуть задіяні у випадку окупації певних територій України в разі відкритої агресії проти нашої держави.

При розробці концепції використовується досвід організації національної оборони провідних країн світу. Зокрема, планується, що своєрідний «курс молодого бійця» стане обов’язковим для кожного громадянина України. Для жінок буде розроблена програма з ухилом на цивільну оборону та медичну підготовку. У підготовці військовозобов’язаних, відзначив радник Міністра оборони України, буде широко застосований досвід ведення бойових дій в ході антитерористичної операції на сході країни.

− Сьогодні ми побачимо основні блоки, передбачені для підготовки максимальної кількості військовозобов’язаних. Найближчим часом, після затвердження програми, ми проведемо підготовку перших, експериментальних груп у великих містах, і, сподіваюся, ця система національної оборони до кінця року буде запроваджена по всій країні, − відкриваючи зазначив Олександр Данилюк.

Під час дводенної інформаційно-показової акції колектив Військової академії не лише продемонстрував основні елементи загальновійськової підготовки, а й надав змогу журналістам – учасникам заходу перевірити власні сили та навики у різноманітних видах армійського вишколу. Серед іншого майстри масових комунікацій пройшли штурмову полосу перешкод, під час вогневої підготовки вразили з автоматів та кулеметів Калашникова, снайперської гвинтівки Драгунова та РПГ-17 численну кількість мішеней, організували нічну засідку на колону умовного противника та провели атаку на опорний пункт, ознайомилися з основними видами вибухових речовин та мін, здійснили підриви інженерних споруд, випробували усі тонкощі польового побуту в таборі Центу забезпечення навчального процесу Військової академії.

 На завершення заходу командування навчального закладу запросило гостей ознайомитись з навчально-матеріальною базою військового вишу у пункті постійної дислокації. Представники ЗМІ також відвідали музей академії, в експозиціях якого представлена столітня історія підготовки офіцерських кадрів в Одесі.

Фінальним акордом заходу стали показові заняття курсантів факультету Високомобільних десантних військ та розвідки на навчально-тренувальному комплексі академії. Майбутні офіцери продемонстрували елементи повітряно-десантної підготовки та рукопашного бою.

− Приємно було спостерігати за діями наших гостей-журналістів, які не лише професійно підійшли до висвітлення цього заходу, а й показали пристойний рівень військових навичок, гідний для багатьох цивільних приклад витривалості та завзяття в оволодінні тонкощами армійської підготовки, − підсумував результати дводенного заходу тимчасово виконуючий обов’язки начальника Військової академії генерал-майор Олег Гуляк.

Також керівник військового вишу зазначив, що проведення схожих інформаційно-показових заходів із залученням представників ЗМІ уже стали доброю традицією для цього навчального закладу, яка не перериватиметься і надалі.

Рейтинг
32 голосів