01
серп.

«Круглий стіл»: перебування курсантів академії в Парижі

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 11948
  • Друк

01У Військовій академії (м. Одеса) відбувся «круглий стіл», присвячений перебуванню офіцерів і курсантів з Парижу, де вони гідно представили Україну на Військовому параді, приуроченому 100-річчю початку Першої світової війни. До участі в цьому обговоренні були залучені курсанти факультетів високомобільних десантних військ та розвідки і підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення.

Підполковник Микола Коновалюк, молодший сержант Вадим Попик, курсанти Владислав Машковський, Михайло Дубовик, Назар Гудзенко і представниці балетної групи військового оркестру розповіли присутнім про своє перебування і участь у військовому параді та цікаві екскурсії і зустрічі з представниками інших держав.

Ведуча «круглого столу» офіцер відділу виховної роботи, капітан Ольга Богуш після вступного слова, представила до виступу підполковника Миколу Коновалюка, який проінформував, що на урочистих заходах були присутні делегації високопоставлених чиновників з близько 80 країн світу. Старт параду розпочався від Тріумфальної арки о десятій годині ранку. На авеню де Фрідланде прибув президент Франції, потім розпочався парад на Єлисейських полях: повітряних суден, кінних військ і військової техніки та пожежників. По вулицях пронесли прапори 77 країн – колишніхсоюзників і супротивників в тій війні. Прапор довірили солдатам 154-го окремого комендантської Преображенського полку. Вранці, центр Парижу окупували танки і бронетранспортери, а над будинками літала військова авіація. Саме так французи відзначили національне свято - День взяття Бастилії. А заодно і столітній ювілей початку Першої світової війни.

Не менш цікавим був виступ курсанта Михайла Дубовика, який привернув увагу присутніх на найвідомішому, багатому і красивому проспекті Парижу – Єлисейських полях і демонстрував слайд-шоу зі своїм коментарем: «Колона учасників пройшла дві тисячі п’ятсот метрів від Площі Згоди до Тріумфальної Арки. Всього ж по Парижу пройшли чотири тисячі військових, майже 300 одиниць бронетехніки, 250 коней, а в небі пролетіли 50 літаків. Ввечері урочистості продовжились концертом біля Ейфелевої вежі, а після чого був даний святковий салют».

Після приємних спогадів, учасники параду подякували командуванню Військової академії (м. Одеса) і міському голові Геннадію Труханову за суттєву допомогу, пов'язану з організацією їх поїздки. Курсанти зазначили, що перебування у Франції дало їм можливість краще познайомитися та потоваришувати з представниками інших армій світу, з котрими вони пліч-о-пліч тренувалися до Параду та проходили стройовим кроком на Єлисейських полях, гідно представляючи свою державу.

Рейтинг
21 голосів