30
лип.

Студенти факультету підготовки офіцерів запасу склали Військову присягу на вірність Українському народові

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16445
  • Друк

001У Військовій академії (м.Одеса), яку очолює ТВО начальника генерал-майор Олег Гуляк на факультеті підготовки офіцерів запасу пройшов урочистий ритуал складання Військової присяги.

На стройовому плацу зібрались батьки та рідні, друзі і кохані – всі вони з нетерпінням чекали початку цього відповідального заходу.

Церемонія прийняття Військової присяги на вірність Українському народові проходила в обстановці особливого інтересу з боку представників керівництва всіх навчальних закладів Південного регіону, обласної та міської влади. Понад 750 осіб були вишикувані перед трибуною на якій були присутні: депутат Верховної Ради України Сергій Гриневецький, командувач Південного оперативного командування генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко, ТВО начальника Військової академії (м.Одеса) генерал-майор Олег Гуляк, проректор з науково-педагогічної роботи Уманського державного педагогічного університету – доцент, доктор педагогічних наук Тетяна Кочубей, настоятель Храму Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія протоієрей Сергій та інші.

З вступним словом до присутніх звернувся генерал-майор Олег Гуляк. Він підкреслив, що сьогоднішнє свято проходить в урочистій обстановці. Цей день – важлива віха в історії Військової академії та непересічна подія в житті кожного нашого вихованця. Слова Військової присяги надихали наших дідів і прадідів на захист Батьківщини у всі віки. Минають століття, але актуальність і важливість цього ритуалу з роками не зменшується, оскільки він являє собою символ непорушності зв’язку різних поколінь захисників Вітчизни.

Начальник вишу закликав своїх підлеглих брати приклад зі своїх славетних попередників, які зуміли зберегти Україну і доручили їм продовжувати цю відповідальну справу, брати приклад із сучасних справжніх захисників, які сьогодні зі зброєю в руках боронять єдність нашої держави.

Інші виступаючі були єдині у своїх висловлюваннях. Депутат Верховної Ради України Сергій Гриневецький привернув увагу майбутніх офіцерів запасу на словах Військової присяги та вірності Українському народові, патріотизмі, почесній місії і великій відповідальності щодо захисту нашої незалежної Батьківщині в той час, коли наша країна проходить непрості випробування, а Збройні Сили України виконують реальні бойові завдання по захисту суверенітету та територіальної цілісності Української держави.

Проректор з науково-педагогічної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини – доцент, доктор педагогічних наук Тетяна Кочубей побажала курсантам здоров’я, щасливої долі та широких життєвих горизонтів, а шановним батькам – терпіння і мудрості. Адже саме сьогодні відбувається перший випуск студентів цього славетного навчального закладу за програмою підготовки офіцерів запасу. 

Традиційно вихованців майбутніх офіцерів запасу благословив настоятель Храму Святих Рівноапостольних Кирила та Мефодія протоієрей Сергій, який побажав студентам твердості характеру і сили духу.

За вагомий внесок у військово-патріотичне виховання та наполегливу, систематичну роботу щодо сприяння підготовки майбутніх захисників Вітчизни – офіцерів запасу, що проводиться у Військовій академії на факультеті підготовки офіцерів запасу, керівний склад академії висловив подяку: ректору Новокаховського гуманітарного інституту професору Севрюкову Георгію Івановичу, ректору Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Побірченко Наталії Семенівні, директору Придунайської філії Межрегіональної академії управління персоналом (місто Ізмаїл) Гуменниковій Тамарі Рудольфівні.

За час проходження навчання на факультеті підготовки офіцерів запасу багато вихованців проявили наполегливість у навчанні, справжнє бажання оволодіти військовою справою, навчилися витримці і стриманості. За старанність, розумну ініціативу та сумлінне виконання службових обов’язків під час навчання на факультеті підготовки офіцерів запасу та проходження навчального збору у Військовій академії виділено кращих курсантів: Сергій Албул, Валентин Сиваков, Ігор Камчатний, Мар’я Реу, Іван Абєдєшев, Сергій Воронов, Роман Райлян, Ірина Данчишина, Ірина Драган, Ірина Павлова, Вадим Кирилюк, Микола Коваленко, Олександр Єгоров, Денис Завертаний, Олег Литвинюк, Ольга Криворотенко, Сергій Філіппов, які отримали почесні грамоти від командування вищого військового навчального закладу.

На середину плацу, зі зброєю в руках, твердо карбуючи крок, проходять до місця складання Військової присяги студенти. Через певний час, ТВО начальника Військової академії (м.Одеса) генерал-майор Олег Гуляк привітав випускників факультету ПОЗ із складанням Військової присяги.

Сьогодні факультет підготовки офіцерів запасу очолює декан - кандидат педагогічних наук, доцент, полковник запасу Євген Подтергера. Цей факультет створено у червні 2002 року у складі Одеського інституту Сухопутних військ. У зв’язку з реорганізацією у 2011 році факультет увійшов до складу Військової академії. За час існування факультету військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу пройшли понад 6600 осіб з числа студентів вищих навчальних закладів України. Основною метою військової підготовки студентів за програмою офіцерів запасу є: забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань, а також, правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної транспортної служби необхідною кількістю військовонавчених громадян для виконання військового обов'язку в запасі, проходження військової служби за контрактом або за призовом осіб офіцерського складу, проходження служби у військовому резерві. А також забезпечення реалізації права громадян на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для належного виконання військового обов'язку в запасі у мирний час, обов'язків військової служби у воєнний час та для майбутньої професійної діяльності. Фахівці з військовим званням офіцера запасу також мають можливість розпочати службу на контрактній основі на посадах офіцерського складу в структурах Міністерства внутрішніх справ, Міністерства з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Прикордонної служби, митниці, або зробити кар’єру за цивільною спеціальністю.

На факультеті підготовки офіцерів запасу працюють грамотні викладачі-куратори. Вони всі у минулому офіцери з величезним життєвим й військовим досвідом.

Після урочистої частини відбувся цікавий концерт у якому прийняли участь учасники багатьох фестивалів та конкурсів військових оркестрів, лауреати премії Едуарда Багрицького концертний військовий оркестр Військової академії під керівництвом начальника оркестру – підполковника Юрія Літовко і диригента – майора Любомира Сукенника.

Рейтинг
69 голосів