У Військовій академії вже стало доброю традицією відвідувати святині Одеської області. Цими липневими віхідними військовослужбовці та члени їх сімей відвідали Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селі Байтали, яке знаходиться в Ананьївському районі.

Цей благочинний захід відбувся за ініціативи особового складу факультету матеріально-технічного забезпечення, який очолює полковник Олег Сухін, працівники якого доклали багато зусиль з вирішення організаційних питань, співробітників бібліотеки та вірян з Храму Рівноапостольних Кирила та Мефодія Військової академії. Маленький, але комфортабельний автобус вже за три години доставив паломників на ранкове богослужіння до Храму в мальовничому селі на півночі Одеської області.

Саме в липні 2005 року Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський, благословив добудувати Байтальську церкову на честь Різдва Пресвятої Богородиці, бо саме з появою чудової двохсотлітньої ікони Одигітрії Байтальської у недобудованому Храмі і почалося відродження села, багато жінок вирішили свої життєві питання, і дзвінкий гомін сільської малечі підтверджує, що Божа Матір жодного не відпускає невтішеним та є для всіх нас Шляховказуючою до вічного спасіння. Біля Храму всією душею відчувається: це одне з багатьох намолених місць Одещини.

Прибувши до цієї святині з благодійною місією, родини військовослужбовців після закінчення водохресного молебена окунулися в Святу купель, а в обід поспілкувалися з місцевою малечею та їхніми батьками, подарували дітям цього гостинного одеського села дарунки, які привезли з собою – дитячі речі та іграшки, миючі засоби та інше. На зворотньому шляху відвідали Храм Святого Благовірного Олександра Невського, якому вже біля ста років, у місті Ананьєві, де помолилися біля ікони Божої Матері – «Скоропослушниці».