Згідно затвердженого плану-сценарію виконуючого обов’язки першого заступника Одеського голови Олеся Янчука и ТВО начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майора Олега Гуляка 5 та 6 червня на базі Військової академії проходять змагання з допризовною молоддю міста (розпорядження Одеського міського голови від 31.10.12 №1057-01 «Про затвердження плану спільних заходів виконавчих органів Одеської міської ради і правоохоронних силових структур з виконання Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень у м. Одесі на період до 2015 року).

Мета цього заходу: військово-патріотичне виховання, профілактика правопорушень серед допризовної молоді міста Одеси та пропагування здорового способу життя.         

На урочистому відкритті спортивних змагань на трибуні були присутні: голова Одеської міської ради Геннадій Труханов, ТВО начальника академії генерал-майор Олег Гуляк, ветеран спорту олімпійська чемпіонка з волейболу Олена Соколовська.

У своїх промовах виступаючі були єдині у своїх переконаннях, що допризовній молоді потрібно себе загартовувати ще з юнацьких років і бути гідними захисниками Вітчизни.

На стройовому плацу Військової академії були вишикувані команди учнів десятих класів загальноосвітніх навчальних закладів Київського, Малиновського, Приморського Суворовського районів, команда Одеського ліцею з посиленою військовою підготовкою. Після урочистого маршу команди у супроводі курсантів направились до місць проведення спортивних змагань. Всі учасники за два дні випробувань будуть виконувати наступні спортивні нормативи: стрільба з гвинтівки, естафета з бігу 4х100 м, метання гранати, підтягування на перекладині, біг 100 м, крос 1500 м.