08
трав.

Генерал-лейтенант артилерії Іван Іванович Тімотієвич: життєві віхи

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 14588
  • Друк
 Ніхто не забутий, ніщо не забуто

Тімотієвич Іван Іванович (1893 – 1980) − генерал-лейтенант артилерії. Народився у сім'ї диякона в Одесі. У 1915 році закінчив Сергієвське юнкерське артилерійське училище. З перших днів Великої Жовтневої Соціалістичної революції у рядах захисників молодої Республіки. В листопаді 1917 року командир артилерійської батареї в Червоній Гвардії.

Встановлював Радянську владу у Дагестані (1917-1919 р.р.), Вірменії (1920 -1921 р.р.). У 1921 році за бойові подвиги в період Громадянської війни Центральним виконавчим Комітетом Ради робітничо-селянських і Червоноармійських депутатів Вірменії був нагороджений орденом «Червоного Прапору» за №24. У цей рік був поранений. За свої героїчні дії був «заочно» засуджений до розстрілу білогвардійцями. Після закінчення Громадянської війни займав ряд відповідальних посад в артилерії Червоної Армії, активно брав участь у підвищенні бойової майстерності артилеристів. У 1922 - 1925 роках був командиром взводу батареї Одеського артилерійського училища. У 1923 році Іван Іванович був нагороджений медаллю «XX» років РККА, а у день п'ятиріччя Червоної Армії виконавчим комітетом Одеської Ради робітничо - селянських і червоноармійських депутатів, Одеським Губісполкомом був нагороджений срібним портсигаром за №24. У 1935 – 1938 роках служив офіцером командування 26-го кінного Артилерійського полку. У 1936 році Тімотієвич Іван Іванович був нагороджений золотим годинником НКО за бойову підготовку. З лютого по липень 1938 року перебував на посаді інструктор 2-ї Київської Артилерійської Школи. А з липня 1938 по грудень 1939 року - старшим інструктором Пензенського Артилерійського Училища.По травень 1940 року був начальником курсу батареї Пензенської артилерійської школи.

З перших днів Великої Вітчизняної війни і до останніх переможних її залпів Іван Іванович брав безпосередню участь у боях з німецько-фашистськими загарбниками і командував великими артилерійськими з'єднаннями. Війну розпочав у званні полковника на посаді командира артилерії 154-й стрілецької дивізії. У 1941 році приймав участь у боях під Мценськом на посаді начальника штабу артилерії 3-ої армії. З квітня по липень 1942 року начальник знаходився на посаді начальника штабу артилерії 3-ї армії, потім - заступником командуючого артилерією 3-ї армії. У 1943 році Тімотієвич Іван Іванович приймав участь у битві на Орловсько-Курській дузі на посаді командира 5-ої артилерійської дивізії РГК. А 4 червня 1943 року постановою СНК ССР йому присвоєне звання «генерал-майора артилерії».

13 вересня 1944 року наказом Й.В. Сталіна генерал-майор артилерії Тімотієвич затверджується на посаді заступника командувача військами - командувачем артилерії 48 армій і йому присвоєне звання «генерал-лейтенант артилерії». У 1944 році приймає участь у боях за звільнення Білорусії, Польщі. У 1945 році бере участь у розгромі німецько-фашистських військ в Східній Пруссії. В період з вересня 1945 року по вересень 1946 - заступник Головнокомандуючого Казанським Військовим Округом.

  Після закінчення Великої Вітчизняної війни, у квітні 1946 року, генерал-лейтенант артилерії Іван Іванович Тімотієвич був призначений начальником Одеського артилерійського училища імені М.В.Фрунзе, яке він відновлював після війни. Багато енергії і сил віддав генерал-лейтенант артилерії Іван Іванович Тімотієвич організації навчального процесу використовуючи досвід Великої Вітчизняної війни. У перехідний період училища на стан мирного часу, разом із офіцерами, створював навчально-матеріальну базу. З 1946 по 1954 роки він перебував на посаді начальника Одеського артилерійського училища ім. М.В Фрунзе. Очолюючи його генерал-лейтенант артилерії Іван Іванович Тімотієвич брав активну участь в партійній і суспільній роботі міста Одеси, був учасником районних, міських і обласних партійних конференцій, депутатом міської ради депутатів трудящих декількох скликань. У 1954 року, за станом здоров'я, генерал-лейтенант артилерії Іван Іванович Тімотієвич був звільнений у відставку. Він прослужив в рядах Радянської армії 36 років. Батьківщина високо оцінила заслуги генерал-лейтенанта артилерії Івана Івановича Тімотієвича, його нагороджено: орденом Леніна, чотирма орденами Червоного Прапора, двома орденами Кутузова 2-го ступеню, двома орденами Суворова 2-го ступеню, орденом Червона Зірка, орденом Вітчизняної війни I-го ступеню і багатьма медалями.

Помер генерал-лейтенант артилерії Іван Іванович Тімотієвич 4 липня 1980 року. Похований на Таіровському кладовищі міста Одеси.

журналіст Леонід Єршов,
Над узагальненням матеріалу працювали:
ветерани Збройних Сил: полковник у відставці Валерій Крячун,
полковник запасу Олександр Цапенко
Рейтинг
116 голосів