04
квіт.

Літературний конкурс «За честь, за славу, за братерство, за волю України»

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16574
  • Друк
 «Моя Україно!
За що тебе сплюндровано?
За що марно гинеш?»

Згідно затвердженого плану щодо проведення заходів присвячених 200-річчя від Дня народження Т.Г. Шевченка у Військовій академії (м. Одеса) пройшов літературний конкурс «За честь, за славу, за братерство, за волю Вкраїни». Офіцери відділу виховної роботи майори Лариса Якобчук, Тетяна Пилипчук, капітан Ольга Богуш заздалегідь провели велику підготовчу роботу серед обдарованих курсантів академії. Крім того, вони не тільки самі приймали активну участь у творчому конкурсі, але й допомогли курсантам самостійно проявити свої таланти.

Під звуки української музики до Георгіївської зали зайшли учасники і гості. Ведучий конкурсу Олександр Нестеренко проголосив привітання і розпочав поетичне дійство. Курсанти, викладачі, військовослужбовці за контрактом та офіцери Військової академії з великим нетерпінням бажали почути улюблені ще з дитинства поетичні твори Тараса Григоровича Шевченка.

 Проголошується початок конкурсу і розпочав його, перед початком проведеного жеребкування, уривком з поеми «Гайдамаки» доцент кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін працівник Збройних Сил України Василь Іванович Дяченко. Саме він дуже яскраво і емоційно розпочав конкурс і надихнув майбутніх офіцерів на наступні відверті і патріотичні виступи. Ще однією родзинкою літературного конкурсу був виступ старшого офіцера відділу виховної роботи майора Лариси Якобчук, яка у свій час закінчила Військовий Гуманітарний інститут при Національній академії Оборони України. Офіцер-вихователь продекламувала вірш Тараса Григоровича Шевченка «Розрита могила», який став одним з основних лейтмотивів літературного конкурсу і яскраво перекликався із сьогоденням. Під час її емоційної, чуттєвої і енергійної передачі Кобзаревих думок на обличчях присутніх була помітна тривога і переживання, а після слів: «Моя Україно! За що тебе сплюндровано? За що марно гинеш?» учасниця прочитала на обличчях глядачів величезне співпереживання теми, яку так відкрито підняв у своєму вірші поет.

На столах глядачів і гостей конкурсу були викладені аркуші паперу, на яких вони змогли відмічати конкурсанта, який на їх думку став переможцем у номінації «Приз глядацьких симпатій».

 Після чого до середини зали один за одним виходили конкурсанти: Богдан Пржегалінський з віршем «Думи мої думи», Василь Кут, який прочитав «І мертвим, і живим і ненародженим», Олексій Даниленко продекламував уривок «Гамалія», Антон Міщенко – «Мені тринадцятий минало», Сергій Балас – уривок з поеми «Катерина», Дмитро Побережний – «Мені однаково, чи буду», Назарій Білан – «Полякам», Сергій Бабак – «Думи мої думи», Сергій Шагов – «Реве та стогне Дніпр широкий», Дмитро Вилко – «Думка», Валентин Шепель-Квіч – «Кавказ.

Між виступами конкурсантів солісти Військового оркестру виконували українські музичні твори, особливо всіх вразила композиція «Шлях до Тараса».

Особливої уваги присутніх привернув курсант Віталій Марцин, який теж з великим натхненням прочитав вірш «Дурні та горді ми люди», крім того він запропонував присутнім свій особистий віршовий твір.

Курсант Василь Осаволюк вразив своїх друзів глибиною сприймання своїх почуттів, під час читання вірша власного написання «Україна».

Курсант четвертого курсу Олег Гнатишин з великим почуттям національної гідності і патріотичного піднесення передав всім учасникам конкурсу Шевченківське провіщення, яке залишив талановитий трибун українського народу у своєму вірші «Заповіт».

Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сім’ї великій,
В сім’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

 Під час перерви, коли йшло голосування за розподіл місць, пролунали пісні українських композиторів у виконанні солістів Військового оркестру, демонструвались слайди картин Шевченка - художника. Курсанти мали змогу познайомитись із цікавою художньою виставкою, присвяченою великому поету, яку організували працівники академічної бібліотеки.

І наприкінці, яскравим виступом вразив присутніх своїм поетичним талантом шестирічний Богдан Шабалін, син офіцера військової академії, наймолодший учасник сьогоднішнього конкурсу.

І ось голова журі – завідувач кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін, кандидат педагогічних наук полковник Едуард Іванович Сарафанюк оголосив ім'я володаря Призу глядацьких симпатій, їм став – курсант Щелинський Станіслав Володимирович, а також переможців конкурсу. 3 місце посів – курсант Даниленко Олексій Юрійович, 2 місце виборов – курсант Дубовик Михайло Святославович і нарешті переможцем літературного конкурсу став курсант Пржегалінський Богдан Володимирович. Користуючись нагодою, голова журі вручив дипломи переможцям 1 етапу XIV Міжнародного мовно-літературного конкурсу української мови імені П.Яцика.

Значне літературне дійство закінчилося музичною композицією «Реве́ та сто́гне Дніпр широ́кий» — українська народна пісня літературного походження. Автор — Тарас Шевченко (пісня є початком балади «Причинна»).

Організатори конкурсу вручили переможцям цінні подарунки і почесні грамоти.

На літературному конкурсі
був присутній Леонід Єршов

Рейтинг
25 голосів