31
бер.

Практичне заняття на факультеті підготовки офіцерів запасу

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15373
  • Друк

Практичне заняття на факультеті підготовки офіцерів запасуНа факультеті підготовки офіцерів запасу, який очолює декан полковник Євген Подтергера, студенти 3–го курсу, разом із викладачем кафедри військово-технічної підготовки Валерієм Лазарем, відпрацьовували тему: «Організація технічного обслуговування 7,62-мм снайперської гвинтівки Драгунова».

На початку практичного заняття керівник провів бліцопитування і запропонував бажаючим пригадати пройдений матеріал. Студент Карамарков відмітив: «Снайперську гвинтівку Драгунова (СГД) використовують снайпери і вона призначена для знищення різних рухомих, відкритих і маскованих одиночних цілей». Добра обізнаність Миколи у цьому питанні привернула увагу присутніх товаришів і його відповідь задовольнила керівника заняття. Студент Ропотін також добре знав тактико-технічні дані (СГД). Олександр вніс вагоме доповнення у відповідь свого товариша: «Для стрільби зі снайперської гвинтівки застосовуються вінтовочні набої зі звичайними, трасуючими і бронебійно-запалювальними кулями або вінтовочні снайперські набої. Вогонь ведеться одиночними пострілами, а подача патронів при стрільбі подається з коробчастого магазину ємністю на 10 патронів».

Після перевірки теоретичних знань, викладач зосередив увагу студентів на основних частинах і механізмах гвинтівки. Для кращого засвоєння теми Валерій Лазар запропонував студенту Карамінському повторити їх. Сергій впевнено назвав всі основні елементи: «Ствол зі ствольною коробкою, відкритий приціл і приклад, кришка ствольної коробки, зворотний механізм, затворна рама, затвор, газова трубка з регулятором, газовий поршень й штовхач із його пружиною, дерев'яна накладка, ударно-спусковий механізм, запобіжник, магазин, щока прикладу».

Практичне заняття на факультеті підготовки офіцерів запасуВалерій Лазар назвав принципові вимоги, які потрібно знати при неповному і повному розбиранні гвинтівки. Спостерігаючи за вмілими діями керівника занять, який одночасно давав корисні поради і коментував свої дії, студенти дізнались, що розбирання і складання гвинтівки слід проводити на столі, а частини й механізми класти в порядку розбирання, поводитися з ними обережно, не класти одну частину на іншу, не застосовувати зайвих зусиль і різких ударів. При складанні гвинтівки потрібно звіряти номери на його частинах з номером на ствольній коробці, які повинні відповідати номерам на затворній рамі, затворі, ударно-спусковому механізмі, кришці ствольної коробки, оптичному прицілі та інших частинах гвинтівки.

На другому часі занять, студенти самостійно проводили технічне обслуговування снайперської гвинтівки Драгунова. Не порушуючи порядок розбірки, студенти відокремлювали подавач, розбирали поворотний механізм, знімали передню поворотну пружину з направляючої втулки, стискаючи задню зворотну пружину і тримаючись за напрямний стрижень, виводили його рухом вниз і на себе з отвору сережки, знімали задню поворотну пружину і направляючий стержень від направляючої втулки, потім переходили до розбирання затвору, виштовхнувши виколоткою штифт ударника, витягували ударник з отвору затвору. Наступним кроком стало виймання викидача із пружиною, студенти розбирали ударно-спусковий механізм, натискаючи на важіль автоспуску й роз'єднували шептало автоспуску з курком, притримуючи курок. Наступні дії розбирання також всі студенти проводили впевнено й без помилок.

Викладач кафедри військово-технічної підготовки полковник запасу Валерій Лазар після занять підвів підсумки, назвав кращих, а для засвоєння пройденої теми, назвав необхідну технічну літературу для самостійної підготовки студентів. Наприкінці заняття викладач ще раз наголосив на необхідності самостійно теоретично закріпили набуті практичні навички на занятті.

Рейтинг
72 голосів