02
груд.

Шановану людину вітаємо з ювілеєм!

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15038
  • Друк

Крячун Валерій СеменовичСьогодні у завідуючого музею Військової академії (м. Одеса) працівника Збройних Сил України полковника у відставці Валерія Семеновича Крячуна день народження. Він святкує свій 75-річний ювілей.

Завдяки дивовижній працездатності цієї людини відроджувалась складна та водночас буремна історія військових навчальних закладів, їх славні бойові традиції. З роками музей став послідовником Військової академії (м. Одеса). Велерій Семенович доклав багато зусиль, щоб гідно розпочати нову сторінку літопису військового навчального закладу.

Музей розташовано у світлому, просторому приміщенні головного корпусу з корисною площею біляп'ятисот квадратних метрів. Зараз в музеї нараховується біля 2,5 тисяч одиниць основного та допоміжного фонду. Організаційно музей входить до складу клубу Військової академії (м. Одеси) і завдяки спільним зусиллям та цілеспрямованій роботі завідуючого музеєм – ветерана Збройних Сил України Валерія Семеновича Крячуна – сьогодні є осередком акумулювання історії військового навчального закладу, у тому числі новітньої.

В експозиціях музею знаходяться документи і матеріали, які відносяться до періоду закладання фундаменту майбутнього військового навчального закладу та його розбудови. В експозиції представлені фотоматеріали та документи, які висвітлюють видатну роль першого начальника кадетського корпусу. Цікаво і змістовно в музеї показане життя та навчання кадетів, артиллеристів, піхотинців. На стендах та вітринах музею розміщено архівні матеріали щодо участі випускників навчального закладу у Великій Вітчизняній війні, реліквійні матеріали та документи, що розповідають про вихованців військових училищ, які стали Героями Радянського Союзу у роки Великої Вітчизняної війни.

В музеї створено експозиції та зібрано матеріали, що розповідають про житеву діяльність видатного полководця генерала-полковника Д.І.Черняховського. Значне місце відведено висвітленню історії розвитку навчального закладу, навчально-виховного процесу та службово-бойової діяльності.

Музей Військової академії (м. Одеса) приймає активну участь у військово-патріотичному вихованні особового складу. З відвідування музею розпочинають перші кроки курсанти та солдати військового вишу, музей став традиційним містом зустрічі ветеранів в дні державних та професійних свят. У книзі почесних гостей музею залишили свої відгуки делегації з багатьох країн світу, в тому числі США, Німеччини, Франції.

Працівник музею Валерій Семенович разом з офіцерами відділу виховної роботи академії безперервно ведуть пошукову роботу щодо уточнення сторінок історії Військової академії, героїчних чи трагічних подій служби її вихованців та запрошують до співпраці усіх, хто має можливість та бажання сприяти у цьому.

Леонід Єршов

Рейтинг
96 голосів