10
лист.

Курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки здійснили свої перші нічні стрибки

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15358
  • Друк

Курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки здійснили свої перші нічні стрибкиНад Чорноморським військовим полігоном, що на Одещині, сіро-багряний обрій помінявся на тиху безвітряну ніч. Молодий місяць і яскраві небесні зорі дають змогу у темряві розгледіти курсантів факультету високомобільних десантних військ та розвідки, Військової академії (м. Одеса), яку очолює ТВО начальника генерал-майор Олег Гуляк, завершують осінню програму стрибків із парашутом. Стрибки проходять на новій підйомній площадці обладнаній у центрі забезпечення навчального процесу академії. Ці підсумкові нічні стрибки проводяться вперше саме на цій площадці, відповідно до плану бойової підготовки. Ось так, на базі забезпечення навчального процесу навчального закладу і завершується польовий вихід тренувальними нічними стрибками курсантів факультету високомобільних десантних військ та розвідки.

Під керівництвом начальника факультету, полковника Станіслава Чумака, більше ста сімдесяти курсантів, через деякий час здійснять нічне десантування з вертольота МІ -8 МТ з висоти 600 метрів.

За словами начальника факультету, такі стрибки дозволяють курсантам морально підготуватися до дій в екстремальних ситуаціях. Вони складніші за денні, тому правильне приземлення вимагає значних зусиль. Перш за все, складність десантування уночі полягає в тому, що в умовах обмеженого бачення, коли десантування виконує значна кількість курсантів, треба розрахувати все таким чином, щоб під час польоту не заважати один одному у повітрі.

Для цього виду стрибка курсанти підготувались завчасно, кожен із них у своїй екіпіровці має спеціальний ліхтарик, за допомогою якого вони зможуть правильно орієнтуються під час нічного приземлення.

Настав час «Ч» і керівник нічних стрибків подає команду здійснити підйом першого борту. Через декілька хвилин «гвинтокрила машина» вже заходить у квадрат десантування. Виконання нічних стрибків відбувалося у звичайному режимі. Біля рампи стоїть досвідчений офіцер-десантник капітан Василь Георгієв і після сигналу командира вертольота, подає всім привичну команду «Перший пішов».

Зоряне небо у лічені хвилини вкрилось білими куполами, які кожний з курсантів – десантників підсвічують ліхтариками. «Осінній курсантський зорепад» наближує кожного курсанта, який здійснює нічний стрибок, до жаданих лейтенантських зірочок, які упадуть їм на погони.

Курсанти блискуче виконують своє головне завдання, незважаючи на темряву. Всі вони точно виходять у квадрат приземлення, який був раніше визначений вогнищами і підтримувались протягом усіх нічних стрибків, курсантами-розвідниками факультету. Слід відразу зазначити, що нічне десантування проходить з наданням бойового наказу командирами підрозділів і у подальшому виконанням поставленої задачі. Розвідникам, які пильнували за зоряним нічним небом, де час від часу з'являлись ніби маленькі палаючі вогники, що згодом перетворилися у велетенські білі куполи, було поставлено своє завдання. За умовами «гри розвідників» кожен із них повинен був спочатку правильно розрахувати траєкторію приземлення «умовного противника» і зустріти його на землі. Крім того, на даному етапі успіх нічних стрибків залежав від штурмана вертольота, який чітко забезпечував точність десантування.

- Оскільки курсанти здійснюють стрибки на парашутах типу Д-6, вони могли самостійно корегувати незначні відхилення, - зазначив викладач кафедри повітрянодесантної підготовки капітан Василь Георгієв.

Один за одним, ретельно готуються до висадки у нічний простір сформовані курсантські екіпажі, якими командують досвідчені фахівці десантної справи. Льотчики МІ-8 МТ правильно розраховують задану висоту, де проходить десантування, враховують погодні умови, визначають координати цілі.

Всі ці дані уточнюються під час передпольотної підготовки. Під час проведення нічних стрибків, слід відмітити, важливу роботу допоміжних служб, які, згідно встановлених норм забезпечили зв’язок, освітлення майданчика для десантування та вітропокажчика. Це дозволяло курсантам ще з повітря побачити точку приземлення і напрямок вітру. Цей момент досить важливий, оскільки під час виконання нічних польотів на підйомній площадці, працювали інші світлотехнічні прилади.

Під час цього десантування свої перші нічні стрибки здійснили викладачі кафедри бойового застосування озброєння та військової техніки підполковники Олег Лупаленко, Володимир Набока, Микола Коновалюк. Саме вони показали хороший приклад своїм підлеглим - курсантам першого курсу. А у молодшого сержанта - курсанта 2-го курсу Максима Неутолімова, у якого більше 200 стрибків, кількість нічних приземлень вже перевищує за сотню.

Перед тим, як виконувати нічні стрибки, курсанти факультету високомобільних десантних військ та розвідки вперше виконали стрибки з вертольота МІ-8 МТ на визначений майданчик з висоти 600 метрів. Під час виходу була тиха зоряна ніч, вони швидко зорієнтувались в обстановці і здійснили приземлення, - відмітив заступник начальника факультету з виховної роботи підполковник Петро Іващенко.

ТВО начальника Військової академії (м. Одеса) генерал-майор Олег Гуляк перед нічними стрибками надаючи настанови офіцерам-десантникам і відповідальним за організацію підйомів зазначив, що збільшення кількості стрибків з парашутом курсантами академії дає змогу забезпечити їм відмінну бойову підготовку.

- Сьогодні стрибки з парашутом стають звичною справою для наших курсантів, тому потрібно і надалі звертати головну увагу на дотримання установлених правил безпеки, - підкреслив начальник вишу.

 

Рейтинг
42 голосів