01
лист.

Зустріч поколінь артилеристів

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16447
  • Друк

У Військовій академії відбулась зустріч поколінь артилеристівУ Військовій академії (м. Одеса), яку очолює ТВО начальника генерал-майор Олег Гуляк, вже стало доброю традицією, що напередодні всіх державних свят відбуваються зустрічі і вшанування тих людей, які своєю сумлінною працею вносять вагомий внесок у зміцнення стосунків з майбутніми офіцерами. Цей раз не став винятком, і у приміщенні музею академії відбулась зустріч ветеранів Одеського артилерійського училища ім. М.В. Фрунзе.

Цей захід був присвячений Дню ракетних військ і артилерії. За його підготовку і проведення відповідали заступник з виховної роботи начальника факультету матеріально-технічного забезпечення майор Петро Мітюшин та старший викладач кафедри ракетно-артилерійського озброєння працівник Збройних Сил України полковник запасу Олексій Малишкін. Організатори «зустрічі поколінь» запросили колишніх випускників: в минулому начальників Одеського і Сумського артилерійських училищ, генерал-майорів артилерії Володимира Мінасова і Віктора Затонського, викладача одеського артилерійського училища працівника Збройних Сил України, полковника у відставці Валерія Крячуна, які розповісти курсантам про закладені військові традиції, а також про саме свято.

Начальник факультету матеріально-технічного забезпечення полковник Олег Сухін (до речі, випускник Сумського артилерійського училища) надав слово ветерану Збройних Сил України, випускнику Одеського артилерійського училища ім. М.В. Фрунзе, у минулому викладачу, полковнику у відставці Валерію Крячуну. Саме він розповів присутнім про початок наступу по визволенню України.

«Третього листопада 1943 року радянська артилерія під час битви за Дніпро в складних умовах забезпечила прорив міцно укріпленої оборони німців північніше Києва військами 38-ї армії, якою командував генерал армії К. С. Москаленко. В музеї Військової академії знаходяться багато експонатів, пов’язаних з ім'ям двічі героя Радянського Союзу генерала армії К.С. Москаленко. На фасаді історичної будівлі академії встановлено барельєф цьому відомому полководцю. Особливостями бойових дій артилерії в цій операції було: приховане перегрупування основної кількості артилерії з Букринського та Лютежського плацдарму, а також були використані всі рішучі масування артилерії. Оперативна щільність досягла до 450 гармат на 1 км фронту, тактична щільність – до 530 гармат на 1 км фронту для створення вогневого валу. Військовий талант і вміння якісно планувати артилерійський вогонь, завчасна побудова графіка артилерійського наступу, створили умови для проведення підготовки особливого вогневого валу, а під час бою у глибині оборони противника.

У Військовій академії відбулась зустріч поколінь артилеристівВизначною особливістю наступальної операції стало застосування артилерії. Для виконання цього завдання було вперше застосовано не ставший звичайним для радянських військ у роки війни спосіб артилерійської підтримки атаки «вогневий вал», а новий спосіб – одночасний артилерійський вогонь по декількох рубежах з їх поступовим переміщенням в глибину (подібний сучасному способу ведення вогню «рухома вогнева зона»). За архівними даними, під час його організації використовувались правила побудови рухомого загороджувального вогню, але у зворотному напрямку.

Вогонь 3 листопада 1943 року вівся протягом 40 хвилин по 9 рубежам на загальну глибину до 2 км, причому одночасно по чотирьом рубежам з дев'яти. Таким чином, перед атакуючою піхотою та танками була створена зона суцільного вогню глибиною до 800 м та шириною декілька кілометрів, яка переміщувалась перед наступаючими. Це дозволило виключити будь-який опір противника та забезпечило успіх всієї наступальної операції. В подальшому такий спосіб ведення вогню в боях більше не застосовувався, а щільність артилерії (біля 530 гармат, мінометів та РСЗВ на 1 км фронту) на ділянці прориву виявилася найбільшою за всі роки Великої Вітчизняної війни.

Рейтинг
58 голосів