29
жовт.

Військовий тандем: Кіровоград – Одеса

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 17510
  • Друк

Військовий тандем: Кіровоград – ОдесаУ цьому році зі студентами Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка та Кіровоградського національного технічного університету почалися заняття за програмою підготовки офіцерів запасу на факультеті підготовки офіцерів запасу Військової академії (м. Одеса).

З цього приводу ректор державного педагогічного університету Олег Семенюк сказав: «На сьогоднішній час, факультет підготовки офіцерів запасу, на якому наші студенти будуть одержувати спеціальні знання, є головним елементом престижності суспільства. Ми налагодили добрі відносини і співпрацюємо з Військовою академією (м. Одеса), яка розширила для наших студентів коло майбутніх робочих місць. Ті ж самі географи, правознавці, перекладачі, психологи і вихователі потрібні сьогодні в силових структурах країни. Наша держава буде витрачати менше коштів на навчання за рахунок контрактів з фахівцями. Для сьогоднішніх студентів, які хочуть реалізувати себе у військовій справі і присвятити своє життя захисту Вітчизни, це є першим кроком до мрії і зірок. Студенти денної форми навчання отримають можливість стати слухачами факультету підготовки офіцерів запасу і відчути армійську атмосферу на військових полігонах. Після успішного складання вступних іспитів студенти, які цього року побажали навчатись на факультеті підготовки офіцерів запасу, були зараховані на навчання, яке буде триватиме два роки і шість місяців. За результатами успішного навчання їм буде присвоєно звання «молодший лейтенант запасу». У тих, хто добре засвоїть навчальну програму, є ціла низка переваг. По-перше, Міністерство оборони України чекає студентів-випускників (чоловічої та жіночої статі), які пройшли підготовку за програмою офіцера запасу, на службу за контрактом. По-друге, фахівці з військовим званням офіцера запасу також мають можливість розпочати службу на контрактній основі на посадах офіцерського складу структур Міністерства внутрішніх справ, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Прикордонної служби, митниці, тощо або зробити більш успішну кар’єру за цивільною спеціальністю».

Протягом місяця 17 кіровоградських студентів кіровоградських ВНЗ отримали теоретичні знання і відпрацювали практичні навички на полігоні селища Клинці у 50-у окремому навчальному загоні. Для багатьох із них це був перший практичний досвід.

Для проведення практичних занять до м. Кіровоград прибули науково-педагогічні працівники факультету підготовки офіцерів запасу Військової академії (м. Одеса): куратор взводу, викладач тактико-спеціальної підготовки, працівник Збройних Сил України, полковник запасу Володимир Опольський, викладачі зі спеціальних дисциплін працівники Збройних Сил України Аркадій Мальцев, Олександр Агапов, Ігор Стадник. Для викладання занять по засвоєнню Статутів Збройних Сил України, вогневої підготовки та радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту були запрошенні офіцери військової частини, які були повні рішучості і ентузіазму і з великим натхненням ділилися своїми знаннями і практичним досвідом.

Військовий тандем: Кіровоград – ОдесаВикладач, полковник запасу Володимир Опольський, відмітив: «Збори, які проводились у місті Кіровограді, допомогли студентам краще засвоїти теорію. На полігоні для них були створені всі необхідні умови для якісного проведення практичних занять. Студенти в повній мірі відчули атмосферу полігону і набули необхідних офіцерських якостей.Вже третій рік поспіль до Кіровограду приїздять випускники факультету підготовки офіцерів запасу, які навчаються у Військовій академії (Одеса). Цього разу, свою майстерність відшліфовували три роти студентів. Влітку більше місяця вони провели в казармі. На мій погляд, саме після таких польових виходів студентський колектив зміцнився і став дружнішим. Студентів не злякала сурова дисципліна, сумлінне виконання військових статутів, розмірений армійський уклад і режим, харчування згідно встановлених норм у Збройних Силах України. Перед висуванням у район розміщення викладачі факультету підготовки офіцерів запасу побажали студентам бути впевненими, працювати над собою, сміливо йти до поставленої мети, а головне – вчитись військовій справі справжнім чином.

Студент Богдан Зіненко і Дмитро Ільченко під час свого перебування на полігоні висловили відверті думки, що для них одержання військових знань і офіцерських звань – це можливість у майбутньому влаштуватись у Державній службі України з надзвичайних ситуацій і Службі безпеки України.

Більшість моїх друзів ще не визначилась з вибором професії, але вони щиро зізнались, що одержанні знання на факультеті підготовки офіцерів запасу Військової академії (м. Одеса) їм не завадять в майбутньому.

Автор:
студентка Кіровоградського державного
педагогічного університету ім. В. Винниченка
Олена Сидорова

 

Рейтинг
87 голосів