05
жовт.

У Військовій академії (м. Одеса) пройшов тренінг «Психологія життєвих змін, адаптація до змін в кар'єрі»

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15682
  • Друк

Тренінг  «Психологія життєвих змін, адаптація до змін в кар'єрі» 5 жовтня 2013 року в рамках міжнародної наукової конференції у Георгіївській залі Військової академії (м. Одеса) відбувся тренінг «Психологія життєвих змін, адаптація до кар’єрних переміщень. Майстер-клас провів завідувач кафедри суспільних наук Одеського національного медичного університету, доктор психологічних наук, професор Василь Олександрович ЛЕФТЕРОВ.

На тренінгу були розглянуті питання ймовірних сфер життєвих змін та їх психологічні механізми. Однією з ключових життєвих змін є перехід на інші посади, зміна в кар’єрі.

Керівник тренінгу зосередив свою увагу на важливих питаннях розвитку навиків адаптації та особистої адаптивності в різних умовах життєвих змін при переході на нижчі чи на вищі посади: «Перехід на іншу посаду – це важкий процес, який супроводжується зміною функціональних обов’язків, соціального статусу, а також певних часових та просторових характеристик».

«Виживають не найсильніші і не найрозумніші види, а такі, що найкраще реагують на зміни»
(Ч. Дарвін)
«Найвища міра людської мудрості - це уміння пристосуватися до обставин і зберегти спокій всупереч зовнішнім загрозам»
(Д. Дефо)

«Саме питання адаптації до життєвих змін (змін в кар’єрі) є актуальним для військовослужбовців під час реформування Збройних Сил України. За своєю суттю процес реформування є вельми хворобливим, оскільки має на увазі зміну багатьох стійких елементів, що оточували раніше військовослужбовця. Треба бути готовим до того, що в цей період належить пережити немало болісних емоційних перевантажень, стресів і психічних зривів, переходів від оптимізму до песимізму, періодів, пов'язаних з тимчасовою втратою віри в себе і в свої сили і можливості. Це прояви, так званого, перехідного стану психіки. Вони майже неминучі при радикальній зміні способу життя», – висловила свою думку одна з учасниць тренінгу Ірина Чеботар.

Тренінг проходив в розкішній атмосфері невимушеності, гармонії й доброзичливості. Учасники в формі гри приміряли на себе різні життєві ситуації, аналізували і ділилися своїми враженнями та відчуттями.

 

Рейтинг
36 голосів