20
вер.

Репортаж з місця подій. "Стежка розвідника"

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15363
  • Друк

Стежка розвідника20 вересня на базі дитячого центру «Молода гвардія» пройшла військово-спортивна гра "Стежка розвідника". Після декількох днів наполегливих тренувань курсанти Військової академії (м. Одеса), призначені командирами підрозділів, разом з юнаками та дівчатами демонстрували високий рівень підготовки. Військово-спортивне шоу проходило у формі виходів «розвідувально-диверсійних груп» по розробленому заздалегідь сценарію.

Раптовий гучний окрик порушив тишу. Стрімкий марш-кидок «розвідників» визначив початок атаки. Все проходило досить швидко, «засідки» знищувались негайно, втрат з боку «нападаючих» не було. Командири інтернаціональних підрозділів: молодший сержант Микола Литвин, курсанти Тарас Пумпа, Артем Білоусов, Мар'ян Ганяк, Дмитро Гловацький, Дмитро Заводілін, разом із своїми підлеглими, пробігали по три кілометри, долаючи на своєму шляху різні «перешкоди». Перед проходженням маршруту командири підрозділів, досконально вивчили всі її етапи. Спочатку вони отримували «бойовий наказ», проводили орієнтування на місцевості, складали «картку вогню», надавали команди на зайняття оборони. Пересування підрозділів відбувалось під «вогнем противника», подолання ділянок місцевості проходило миттєво, здійснення перешкод "мінного поля", постріли на поразку уявного противника, відхід від переслідування. І ще безліч інших випробувань, за які додавали і знімали переможні бали, і все це в умовах, коли кожну хвилину щось десь «вибухає», «злітає в повітря», гуркотить. Прохід по «мінному полю» відбувався «по-пластунськи», стрільба по мішенях з пневматичної зброї здійснювалась з дотриманням правил безпеки.

Репортаж з місця подій. Найскладнішим було подолання крутого схилу за допомогою натягнутого фалу, що вимагало від кожного учасника вміння і взаємовиручки. Деякі не справлялись з такими навантаженнями і зривались, тоді їм на допомогу приходили курсанти – їх командири підрозділів. Так загартовувалась сила волі, командний дух і вміння разом долати труднощі. Курсанти Військової академії, які виконували обов’язки командирів підрозділів, демонстрували гарну фізичну підготовку, професійні навички і уміння керувати підлеглими.

Близько 200 хлопців і дівчат з 10 країн колишнього Радянського Союзу, відчули себе «справжніми бійцями» і прожили більше 10 днів у «справжньому військовому таборі», який був розгорнутий у мальовничому куточку міста – дитячому центрі «Молода гвардія». Хлопці та дівчата разом із своїми командирами підрозділів, проходили через «вогонь – воду – мідні труби». «Автоматні черги», і найголовніше – море драйву і екстриму. Все це дозволило перевірити юнакам і дівчатам свою спроможність і згуртованість, відчути дух єдиної команди.

Як зазначив майор Богдан Столярчук, головний суддя Зборів: «Дана гра сформувала у молоді дух патріотизму, національної гордості і любові до своєї Вітчизни». У свою чергу офіцер-розвідник побажав всім учасникам Збору бадьорого настрою і перемоги. Особливо він відмітив впевнені і злагоджені дії курсантів Військової академії. Після одержання «бойового наказу» вони своєчасно виводили свої підрозділи в район зосередження і займали кругову оборону. Після того, як «закипіла вода» віддавали чіткі розпорядження своїм розвідникам для проникнення в тил «ворожого табору». Проте на їх дорозі були певні труднощі, деякі із них потрапляли «у засідку». Розвідку об'єкту, що охоронявся, здійснювали за особливою командою. Курсанти правильно вказували азимути по яким їх підрозділи виявляли об'єкт та самі намагалися не бути виявлені охороною цього об'єкту. Узяті «заручники» знаходились у «полоні противника». Лише «полонений» знав, де у «схроні» знаходилась карта рухливої системи табору «противника». Тому всім групам, спочатку потрібно було пройти «мінне поле» і за кількістю неуражених цілей визначались «поранені».

Рейтинг
57 голосів