24
трав.

Є така професія – Батьківщину захищати

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16538
  • Друк

Курсанти в студії Одеської обласної державної телерадіокомпанії

Курсанти Військової академії (м. Одеса) прийняли участь у військово-патріотичній телепрограмі і спілкувались у прямому ефірі з телеглядачами в студії Одеської обласної державної телерадіокомпанії.

Упродовж всього ефіру курсанти спілкувались з глядачами і знайомили їх з ходом навчального процесу академії, розповіли про героїчні вчинки вихованців одеських військових училищ, які у роки Великої Вітчизняної війни демонстрували найкращі людські якості. На запитання телеведучої Ольги Мудрової, - чим сьогодні живе колектив Військової академії і яку роль відіграє вона у загальній системі підготовки офіцерських кадрів, молодший сержант Олександр Штанюк та курсант Вікторія Маштакова дали чіткі та обґрунтовані відповіді. Курсанти висловили свою думку щодо історичних подій стосовно Великої Вітчизняної війни, розповіли про навчально-матеріальну базу рідної академії та напрямки, за якими проходить підготовка військових фахівців в академії. 98 вихованців військових училищ Одеси у роки Великої Вітчизняної війни були удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Курсант Вікторія Маштакова розповіла глядачам, що вона є правнучкою капітана 1 рангу Григорія Івановича Гнатенко.

Григорій Іванович ГнатенкоЇї прадід у 1937 році закінчив вище військово-морське училище імені Фрунзе. До початку Великої Вітчизняної війни він проходив службу у 26-му Одеському морському прикордонному загоні, а потім - начальником штабу цього дивізіону. В серпні 1941 році командував групою сторожових катерів, прикриваючи кораблі Дунайської флотилії. З вересня 1941 року дивізіон приймав участь у десантах морської піхоти під Одесою. Під час оборони Одеси його катери знаходились у дозорі, займались доставкою розвідників у тил ворога, конвоювали транспорти, обстрілювали берег, захоплений ворогом, відбивали авіанальоти. 30 жовтня 1941 року, знаходячись на борту СКА 010, Григорій Гнатенко замінив пораненого командира катера, встав за штурвал і продовжив керувати боєм. Під час цього був збитий німецький літак. Після виписки із шпиталю Григорія Гнатенко назначили командиром 5-го дивізіону катерів - тральщиків Керченської ВМБ, катери якого під його керівництвом виставляли мінні загородження і доставляли боєприпаси у обложене місто Керч. Після другого поранення у березні 1942 року, Григорій Гнатенко був призначений командиром 6-го дивізіону СКА Чорноморського флоту. У серпні - вересні 1942 року катери дивізіону «Малі мисливці» займались евакуванням радянських військ з Таманського півострова. В вересні 1943 року група «катерів-мисливців» у числі перших увірвались у Цемеську заток. Під час Новоросійської десантної операції одержав тяжке поранення командир флагманського катеру Ф.І. Усатенко. Командування прийняв на себе Григорій Гнатенко, продовжив висадку десанту під сильним вогнем ворога і потім вивів катер із порту Новоросійськ.

Наказом Президіуму Верховної Ради СРСР від 22 січня 1944 року капітану 3-го рангу Григорію Гнатенко присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі «Золота Зірка».

У квітні 1944 року Григорій Гнатенко був призначений командиром бригади сторожових катерів. У 1954 році він закінчив Військово-морську академію, служив у ВМФ СРСР до 1956 року. Звільнений у запас в званні капітана 1-го рангу. Помер 3 лютого 1986 року. Похований у місці Іллічівськ. 14 червня 1987 року ім’я Григорія Гнатенко присвоєно прикордонному сторожовому кораблю.

Під час прямого ефіру телеглядачів також цікавили питання, пов’язані з порядком та правилами вступу до вищих військових навчальних закладів та на військову службу за контрактом.

Відповідаючи на ці запитання, в межах своєї компетенції гості студії розповіли про умови прийому до Військової академії (м. Одеса). Більш детальну інформації курсанти порадили взяти у представників районних військових комісаріатів та на сайті Військової академії.

Наприкінці програми журналісти студії Одеської обласної телекомпанії подякували курсантів за щиру розмову і побажали всім учасникам прямого ефіру успіхів у навчанні.

Рейтинг
67 голосів