15
трав.

Американська англійська для українських військових

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 17356
  • Друк

АМЕРИКАНСЬКА АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХУкраїнські військовослужбовці активно готуються до миротворчих місій і - студіюють англійську. Днями у військових навчальних закладах України розпочалися чергові спеціальні тримісячні курси мовної підготовки для захисників Вітчизни.

Навчальний процес організований на кафедрах іноземних мов Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Академії військово-морських сил імені П.С.Нахімова, Військової академії (м. Одеса), Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та у Житомирському військовому інституту імені С.П.Корольова Національного авіаційного університету.

Наприклад, до Південної Пальміри за знаннями приїхали сержанти та старшини, капітани і підполковники. Американську англійську у Військовій академії  (м. Одеси), яку очолює генерал-майор Олег Гуляк, сьогодні вивчають майже 60 слухачів з різних військових частин, з різних куточків України.

Для якісної організації навчального процесу слухачі розподілені в чотири навчальні групи за рівнями знань.

- Американський мовний курс наданий посольством США за програмою ІМЕТ, - повідомив завідувач кафедри іноземних мов полковник запасу Іван Чорненький. – Поточний контроль знань здійснюється постійно. Слухачі виконують лабораторні роботи, щотижнево складають контрольні тести - «буквізи». Здійснюється і щоденний контроль. Значна кількість наших випускників вже активно використовує отримані знання на практиці, бере участь в миротворчих місіях та операціях. Протягом останніх років мовну підготовку в нашому закладі успішно пройшли і чисельні представники керівного складу командувань Військово-Морських та Повітряних Сил.

Значна кількість офіцерів на такі курси потрапляє вперше. Серед них і начальник відділення військового шпиталю з Дніпропетровщини майор медичної служби Андрій Байцуренко. За останні сім років від приймав участь у миротворчих операціях в Іраку, Кот-Д’Івуарі та Ліберії. За словами офіцера, знання мови допомагає якісно і успішно провести будь-яку місію, виручає в складних ситуаціях, запобігає непорозумінню з іноземними партнерами під час виконання бойових завдань.

- Вільне володіння англійською – це шлях до порозуміння між військовослужбовцями різних країн, місцевим населенням, міцна основа успішної взаємодії та взаємосумісності бойових підрозділів, - переконаний офіцер.

Навчання проводять досвідчені педагоги, які стажувалися за кордоном. Вимоги – до слухачів під час навчання доволі високі: ті, хто не здатен скласти контрольні тести тричі - відраховуються з курсів за неуспішність. Тому, не дивно - стараються всі.

002І яке ж навчання без якісної організації побуту? Цим питанням опікується начальник курсу майор Ігор Бужилов. Кому як не йому знати всі проблеми офіцерів і контрактників. І на шикуванні зранку, і після занять, і під час підготовки... До речі саме в Одесі не треба думати про кришу над головою – тут військовослужбовці проживають безкоштовно у переробленій під гуртожиток казармі…

За даними Департаменту військової освіти і науки оборонного відомства мовну підготовку на курсах англійської на даний час проходить понад 300 військовослужбовців. Вже у липні за результатами навчання вони отримають мовні сертифікати. В подальшому, кращі військовослужбовці направлятимуться за кордон для проходження військової служби у складі миротворчих підрозділів, миротворчого персоналу та активно використовуватимуть отримані знання на практиці.

Руслан Семенюк, фото автора.

Рейтинг
190 голосів