18
квіт.

Штурмове десантування з вертольоту МІ-8 курсантів факультету високомобільних десантних військ та розвідки під час польових зборів на Широколанівському загальновійськовому полігоні

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини

Штурмове десантування з вертольоту МІ-8На Широколанівському загальновійськовому полігоні, що на Миколаївщині тривають збори курсантів факультету високомобільних десантних військ та розвідки Військової академії (м. Одеса).

Ледь сонце піднялося над горизонтом – залунав приголомшуючий рев двигунів гвинтокрилів, який розпочав навчальний день для курсантів-десантників і розвідників. МІ-8 взяв на борт максимально можливу за кількістю групу військовослужбовців і пішов на зліт.

Після набору необхідної висоти лунає довгоочікувана команда інструкторів: «Приготуватися! Пішов!» Перший, другий, третій, четвертий, п'ятий... Один за одним, з гвинтокрилої машини, в рівному ланцюжку, курсанти почали спускатися за допомогою зйомного бортового обладнання «Адаптер М-1» на землю.

Забезпечували дії десантників і розвідників досвідчені пілоти 11-ї окремої бригади армійської авіації 6-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Десантування курсантів штурмовим способом з висоти двадцяти метрів передбачало прохід вертольотів вздовж майданчика й висадку десанту із зависанням. Основним завданням зазначеного заходу стало удосконалення і закріплення навичок штурмового десантування на обмежені й непідготовлені майданчики.

Перед початком й під час виконання цієї бойової задачі особовий склад десантних й розвідувальних підрозділів отримав інструкторську допомогу від представників Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України (м. Феодосія) – підполковника Ігоря Сили, майора Андрія Панфілова і капітан-лейтенанта Юря Літковця. На дійсний час знімне бортове обладнання «Адаптер М-1» пройшло практичне випробування у військах й у подальшому буде застосоване для десантування особового складу штурмовим способом.

– Це, звичайно, незабутньо! Тільки заради цього варто було опинитися саме тут, у південних степах України, – ділиться своїми враженнями курсант-третьокурсник Сергій Білошицький. – Труднощі адаптації, думаю, вже позаду. Були й навчальні тривоги, і стрільби, і марш-кидки. Набираємося поступово досвіду, щоб стати справжніми офіцерами «крилатої піхоти».

– Стільки емоцій! – Усміхається його товариш – курсант Владислав Галкін. – Я себе ледве стримував, так хотілося виконати це незвичайне завдання, в принципі, як вчили, так і вийшло. Побоювання не було. Пішов слід за своїми товаришами і здійснив вдалий спуск на землю. До Військової академії я поступав з великим бажанням, про це міг раніше тільки мріяти.

Одна за одною з гвинтокрила над визначеним районом спустилися невеликі групи десантників. Останніми на землю, демонструючи свою майстерність, завершили свій спуск професіонали – капітани Василь Георгієв та Михайло Пестерєв. Для них це стало черговим прикладом для підлеглих.

Штурмове десантування з вертольоту МІ-8За словами начальника факультету високомобільних десантних військ та розвідки Військової академії (м. Одеса) полковника Станіслава Чумака в ході польових зборів курсанти вперше випробували нові форми і способи застосування повітрянодесантних підрозділів, які можна використовувати в будь-який час року і на будь-якій місцевості.

– Все це обов’язково стане у нагоді для майбутніх командирів бойових підрозділів, адже незабаром всім їм доведеться вже самим керувати військовими колективами у військах, – підкреслив офіцер.

Пройшло лише декілька міттєвостей і ось вже в далечині видніється нова навчальна група на МІ-8. Через декілька хвилин ці хлопці, як і їх товариші, будуть виконувати наступне, не менш важливе бойове завдання.

Тож хочеться побажати їм традиційних для таких випадків речей: витримки, професійної майстерності й вдачі.

Рейтинг
115 голосів