Курсанти першого курсу факультету МТЗ відпрацьовували  тему: «Управління взводом в оборонному бою».підполковник Василь ТкаченкоСтарший викладач кафедри тактики – начальник служби РХБ захисту та екологічної безпеки підполковник Василь Ткаченко провів з курсантами першого курсу факультету матеріально-технічного забезпечення практичне заняття на тему: «Управління взводом в оборонному бою».

Василь Володимирович Ткаченко у 2000 році закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Озброєння військ РХБз та екологічна безпека» з відзнакою.

Перед тим, як зайнятися педагогічною діяльністю проходив службу у військах на посадах начальника служби РХБз – екологічної безпеки радіотехнічного полку, а потім зенітно-ракетної бригади.

Зараз підполковник Василь Ткаченко активно працює над дисертацією за темою: «Екологічна безпека при зберіганні, переробці та транспортуванні потенційно небезпечних матеріалів».

Протягом чотирьох годин курсанти розглядали питання, що стосувались управлінню взводом при знищенні груп розвідки противника і відбиттю атаки танків, піхоти противника та удару бойових вертольотів, знищення противника, що вриваються в опорний пункт і здійснюють відхід взводу.

Перед тим як розпочати своє практичне зайняття підполковник Василь Ткаченко оголосив навчально-виховні цілі. За відведений час курсанти виконували обов’язки на посаді командира взводу удосконалювали теоретичні знання по управінню взводом в оборонному бою. Вчились оцінювати обстановку, приймати рішення в управлінні взводом за ввідними, подавати команди особовому складу взводу.

Матеріальне забезпечення відповідало потребам даного заняття та створювало обстановку, максимально наближену до бойової: на занятті використовувалася зброя, спорядження на кожного курсанта згідно розрахунку, біноклі, навчально-тренувальні картки, засоби імітації: ручні димові гранати (РДГ-2б), вибухові пакети. За ходом відпрацювання ввідних обстановка наносилася на робочі карти.

У основній частині практичного зайняття підполковник Василь Ткаченко акцентував увагу курсантів на управлінні взводом при знищенні груп розвідки противника, відбитті атаки танків, піхоти противника та удару бойових вертольотів, вказував на порядок відпрацювання поставлених завдань, проводив бойові розрахунки, оголошував оперативний час, доводив тактичну обстановку і заслуховував курсантів, які відпрацьовували ввідні.

І ось, в ході розіграшу тактичного епізоду, один із курсантів подає команду, викладач в цю мить слідкує за злагодженістю дій підрозділу, в разі потреби надає допомогу курсантам, які відточують практичні навички на посаді командира взводу, а паралельно другий командир відділення доповідає про зміну обстановки, курсанти приймають рішення і доповідають його викладачу.

Після того, як вдалося добитися, чітких і виважених дій своїх підлеглих, призначені командири відділень проводять розбір кожного з навчальних питань.

У заключній частині практичного заняття, підполковник Василь Ткаченко, перевірив матеріальне забезпечення, провів розбір заняття: стисло нагадав курсантам тему, навчальні цілі заняття, визначив рівень їх досягнення, відзначив кращих курсантів, вказав на загальні недоліки та шляхи їх усунення, видав завдання на самостійну підготовку, оголосив оцінки.