21
бер.

Курсант третього курсу факультету матеріально-технічного забезпечення Олег Гнатишин зайняв третє місце у мовознавчому конкурсі

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 17144
  • Друк

мовознавчий конкурс ім. Петра ЯцикаКурсант Олег Гнатишин15 березня 2013 року у місті Києві  у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України  відбувся фінальний етап ХІІI Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика.

Військову академію (м. Одеса) представляли три кращих курсанти: Олег Гнатишин, Сергій Андрущак і Максим Колісник.

Цей конкурс проходить з 2007 року, у якому приймають участь більше п’яти мільйонів учасників. Він набув великої популярності у багатьох країнах світу де мешкають українці, а також серед військових навчальних закладів і ліцеїв України. Головною метою цього заходу є визначення кращих серед знавців української мови.

Цього разу місця у фінальному етапі конкурсу вибороли близько 30 учасників, які зайняли 1-3 місця першого етапу.

Після повернення з цього престижного конкурсу, курсант третього курсу факультету  матеріально-технічного забезпечення Олег Гнатишин, який зайняв третє  місце сказав: «Я з великим задоволенням приймаю участь у конкурсі імені Петра Яцика.  Третій раз поспіль я займаю призові місця. Цього разу я зайняв тільки третє місце, але хочу зауважити - шануйте, любіть і збагачуйте українську мову, нехай вона у Збройних Силах України лише зростає».  

Користуючись нагодою хочу подякувати викладачу української мови кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін Військової академії (м.Одеса) Оксані Тарасенко, саме вона розгледіла в мені мовознавчі здібності.

Довідка

Петро Яцик, чиє ім’я носить щорічний мовознавчий конкурс в Україні, – відомий канадський діяч і меценат українського походження. Він був одним із спонсорів Інституту українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедії українознавства, Центру досліджень історії України ім. П. Яцика при Альбертському університеті (Канада), Українського лекторію у Школі славістики та східноєвропейських студій при Лондонському університеті, документаційного центру в бібліотеці ім. Джона П. Робертса при Торонтському університеті. Саме він уперше виступив з ініціативою проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів, що об’єднує представників бізнесу багатьох країн світу. Після смерті Петра Яцика рішенням Ліги конкурсу присвоєно його ім’я.

Рейтинг
78 голосів