21
лют.

У Військової академії (м. Одеса) відбулися збори профспілкової організації

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 15956
  • Друк

Збори  профспілкової організації19 лютого 2013 року у Військової академії (м. Одеса) відбулися звітно-виборні профспілкові збори профспілкової організації академії. Ці збори відкрив голова профспілкового комітету академії Рувім Халтурин.

На порядок денний були винесені такі питання: звіт голови профспілкового комітету за період роботи, звіт голови ревізійної комісії, вибори профспілкового комітету, вибори ревізійної комисії.

Профспілкова організація працівників Військової академії здійснює свою діяльність, як організаційна ланка Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України.

 Структура профспілкової організації мінялася кілька разів у зв'язку зі змінами штатів.

У січні - лютому 2013 р. пройшли звітно-виборні збори в структурних підрозділах профспілкової організації академії. Звітно-виборна компанія пройшла досить активно. Створені відповідно до нової структури профспілкові бюро в структурних підрозділах.

Актуальними для профспілкової організації академії стають завдання:

- забезпечення стабільної роботи колективу академії в умовах, що змінюються, з урахуванням необхідності підвищення якості учбово-виховної і науково-дослідної діяльності;

- вбудовування академії і їх профспілкових організацій в процеси модернізації Збройних сил України;

- безумовне виконання законодавчо встановлених зобов'язань по виплаті 0,3% на культурно-масову, оздоровчу і фізкультурну роботу;

- 0,2 % на охорону праці ;

- індексації в 2013 році фондів оплати праці співробітникам академії.

Військова академія працювала і працює в напруженому ритмі. Проводяться заходи різного рівня, в яких профспілкова організація і члени профкому беруть активну участь.

Історію профспілкової організації працівників Військової академії своєю повсякденною, цілеспрямованою працею пишуть наші члени профспілки, профспілкові активісти, голови профспілкових бюро, профспілкові групові організатори кафедр і окремих структурних підрозділів.

План роботи нашої організації включає збори факультетів, кафедр, засідання профкому, зборів профспілкової організації Військової академії, де розглядаються найбільш актуальні питання повсякденного профспілкового життя і соціального захисту членів профспілки.

Організаційна робота

Засідання профкому проводилися регулярно один раз в місяць, а також у міру потреби. Обговорювалися різні питання роботи профспілкової організації, оздоровлення, виконання запланованих заходів і тому подібне( Всього 76 проведено профкомів).

Двічі в рік, відповідно до колдоговору, командування і профком звітували перед профспілковою конференцією про виконання положень колдоговору, про виконання заходів по охороні праці, про соціально-економічне положення академії.

Збори  профспілкової організаціїЗа звітний період регулярно скликалися профспілкові збори. (Всього 15 зборів).

У звітний період проведена робота по оптимізації структури профспілкової організації.

Профкомом ведеться велика і різнобічна робота по захисту прав і законних інтересів працівників.

Профком приймав і рішення і боровся за кожну людину, використовуючи комісію з вирішення трудових спорів. Велику допомогу в питаннях захисту працівників надає комісія з трудових спорів. Голова комісії Цуканов Володимир Наумович

Взаємовідносини між командуванням і працівниками знаходилися в руслі Колективного договору - локального нормативного акту академії, складеного відповідно до Законів України про працю, про Колективні договори і угоди, Галузевой угоди між Міністерством оборони України і Центральним комітетом Всеукраїнської профспілки працівників Збройних Сил України на 2011-2013 р.

Між командуванням і профкомом існує конструктивна співпраця.

Охорона праці.

В нашій академії командуванням і профкомом значна увага приділяється роботі по охороні праці.

На знову створених факультетах нам необхідно створити громадські комісії з охорони праці, а в кожному структурному підрозділі обрати громадського інспектора по охороні праці.

Оздоровлення.

Командування і профком, відповідно до колективного договору, значну увагу приділяють оздоровленню працівників академії. В академії працює комісія з соціального страхування, в обов'язки якої входить розподіл путівок, що поступають до академії на санаторно-курортне лікування. Голова комісії Солошенко Інна Віталіївна.

Культурно-масова робота в академії організована досить добре. У цьому, в першу чергу, заслуга ветерана нашої профспілки члена профкому Алли Терських.

Члени профспілки відвідували дитячі спектаклі театру (з профбюджета оплачується 50% вартості квитків).

На жаль, туристичні послуги значно подорожчали. Тому стає все складніше організовувати поїздки працівників і їх дітей.

Проводяться і інші щорічні культурно-масові заходи: організація новорічних свят (дитяче свято і новорічний вогник). Щорічно отримуються новорічні подарунки для усіх членів профспілки.

Цікаво проходять святкування Дня захисника Вітчизни та 8 березня.

Матеріальна допомога членам профспілки з профбюджета видається згідно з їх письмовими заявами.

Пропаганда досвіду роботи і навчання профактиву

На засіданнях профкому розглядалися питання, що стосуються досвіду роботи окремих підрозділів і профбюро. Голова профкому виступав з повідомленнями на пленумах Теркому профспілки, а також в науково-практичних конференціях, що проводяться в академії.

Навчання профактиву проводиться відповідно до планів на кожен календарний рік. У перспективі, з урахуванням того, що до складу профкому, профбюро, профгрупоргами обрані члени профспілки, що не мають досвіду профспілкової роботи, необхідно планувати ширше коло питань для навчання.

Існує і ряд недоліків :

- недостатньо фінансуються заходи з охорони праці, не врегульовані питання атестації робочих місць і норм забезпечення (відсутність грошових коштів).

-  Не вирішено питання з прибиранням ряду приміщень, немає прибиральниць.

Держава підтримує і визнає представників колективу - профспілки. Для роботи, як вказано в Законі, повинне виділятися 0,3 % від місячного фонду заробітної плати на культурно - масову, оздоровчу роботу, 0,2 % на охорону праці. Проте насправді ці питання не виконуються.

Вибраний профспілковий комітет знову вибрав головою профкому Рувіма Халтурина. Заступником голови профкома - Солошенко Інну Віталіївну.

Рейтинг
65 голосів
Теги: збори