27
жовт.

День донора у Військовій академії (м. Одеса)

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 16065
  • Друк

День донора у Військовій академії (м. Одеса)У Військовій академії (м. Одеса) відбувся День донора. У цей день офіцери та курсанти Військової академії (м. Одеса) взяли участь у благодійній акції “Не будь байдужим до людського життя”

В день здачі донорської крові ми спілкувались з начальником медичної служби Військової академії підполковником медичної служби Романом Мінасовим:

- Заготівлю крові проводить Центр крові Південного регіону (м. Одеса). Виїздний пункт розгорнутий у великому приміщенні світлиці однієї з казарм академії. Курсанти і офіцери, які добровільно побажали здати свою кров і стати донорами, забезпечуються гарячим солодким чаєм і смачними булочками. Вони пройдуть медичне обстеження. У них перевірять: артеріальний тиск, зроблять аналіз крові, визначать групу крові, заповнять картки донорів. Кімната, де відбувається здача крові, відповідає всім санітарним нормативам. Завдяки узгодженим і професіональним діям медичного персоналу ми своєчасно і без проблем виконаємо цю відповідальну державну справу.

Начальник медичної служби академії підполковник Мінасов Р.В.Розвиток донорства крові та її компонентів є важливою соціально необхідною справою. Переливання донорської крові є одним з ефективних методів надання медичної допомоги в лікуванні поранених і хворих. Організація донорства і заготівля крові є необхідною складовою медичного забезпечення Збройних Сил України на мирний та воєнний час.

Курсанти, які виявили бажання стати донорами, в цей день звільняються від несення нарядів та занять. Після кожного дня здавання крові їм надається додатковий день відпочинку.

Військовослужбовцям, які протягом року безоплатно здавали кров в кількості двох разових максимально допустимих доз, надається право на одержання надбавки до грошового забезпечення у розмірі 25% протягом 6 місяців після здачі крові у зазначеній кількості. Виплата такої грошової надбавки проводиться за місцем проходження військової служби.

Існують критерії протипоказань і хвороби та стан людського організму, які не дозволяють бути донорами. По-перше, це інфекційні захворювання, вірусні, бактеріальні, гельмінтні, соматичні, злоякісні новоутворення, захворювання крові, центральної нервової системи, серцево-судинні, органів дихання, хвороби органів травлення, печінки і жовчних шляхів, нирок та сечовивідних шляхів, дифузні захворювання сполученої тканини, променеві, ендокринної системи, вуха, горла, носа, очей, шкіряні, алергічні.

На запитання “Хто крім курсантів у Військової академії приєднався до цієї акції?” Роман Володимирович відповів: “Мені, як начальнику медичної служби академії, дуже приємно, що в єдиному строю з курсантами також присутні їх командири. В першу чергу хочу назвати донорів зі стажем: начальника поліклініки майора медичної служби Світлану Гофман, ТВО начальника факультету МТЗ підполковника Сергія Бородкіна, начальника курсу факультету МТЗ майора Олександра Чахлова.

На уточнююче запитання, чи він сам здаватиме кров, підполковник медичної служби Мінасов відповів коротко: “Так”. Продовжуючи далі розмову Роман Володимирович з гордістю сказав: “На офіцерів рівняються курсанти, а для того, щоб не соромно було дивитись їм в очі, потрібно завжди бути для них взірцем.”

Підтримуючи моральну тему ми підійшли до головного запитання, як він оцінює морально-психологічний стан і настрій курсантів. І ось, що відповів офіцер:

Хочу відмітити, що: «Група крові» у курсантів Військової академії (м. Одеса) найвищого ґатунку і це не лише красиві слова. Запитайте краще у тих, хто зараз простягнув «руку допомоги». Сподіваюсь, що відповіді офіцерів і курсантів будуть відверті і емоційні.

За спільною домовленістю з офіцерами і курсантами ми охоче ділимося їх враженнями.

Капітан Михайло Родіонов

Протягом 10-ти років я постійно здаю свою кров. Вважаю, що обов'язок кожного командира бути завжди попереду своїх підлеглих.

Сержант Валерій Горбатовський

…Я вважаю за велику честь, допомагати тим, кому зараз потрібна моя кров. Завдяки донорству військовослужбовці мають змогу рятувати життя інших. Курсанти – майбутні офіцери завжди готові боротись за збереження здоров’я нації…

Молодший сержант Роман Поливода

…Дізнавшись від офіцерів курсу про цю акцію зразу без сумніву запропонував свою кандидатуру. Чітко розумію, що моя кров допоможе тим, хто цього потребує…

Курсант Іларіон Федюк

…Моя власна кров, чи кров моїх друзів, в будь-яку мить може врятувати життя незнайомим: матері чи батькові, дідусю чи бабусі, сестрі чи брату, чи просто моєму однолітку. Щиро сподіваюсь, що в Україні є безліч моїх однодумців, кров яких може врятувати близьку для мене людину, або навіть і моє власне життя. Не бійтесья робити добру справу, адже в дану мить тисячі українців роблять те саме для Вас!...

Курсант Олег Гнатишин

…Я розумію, як важливо робити добро людям, яке повертається добром. Сьогодні я згадав випадок, що стався не так давно з моєю матір'ю – Наталією Ярославівною. Тоді їй була потрібна кров. Я дуже вдячний тим людям, які своєчасно відгукнулись і допомогли їй. Завдяки їх вчинку моя матуся жива і здорова. Вважаю своїм обов'язком сьогодні повернути цей борг. Бажаю здоров'я тим людям, в яких буде циркулювати моя кров…

Курсант Олександр Рогов

…У своєму житті ми стикаємось з різними проблемами, яких ми не в змозі вирішити самостійно і тоді ми замислюємося, що нам потрібна чиясь допомога.

Людей, які можуть допомогти іншим – дуже багато і вони роблять «добре діло» так само, як мої друзі із Військової академії…

По закінченню цього важливого заходу начальник медичної служби Військової академії підполковник медичної служби Роман Мінасов висловив теплі слова подяки лікарям Ігорю Чудновець, Евеліні Лешуковій, лікарю-лаборанту Марині Теслі, медичним сестрам Світлані Вегерчук, Людмилі Горпініч, сестрі-господині Марії Стефанчук, діловоду Вікторії Мінаковій.

Примітка:

Слово “донор” походить від латинського «donare» — «дарувати». Відомо, що 14 червня у 1868 року народився Карл Ла́ндштейнер – австрійский лікар, хімік, імунолог, інфекціоніст. Він лауреат Нобелівської премії по фізіології і медицині , а також премії Альберта Ласкера в галузі клінічних медичних випробувань.

В 1900 році Ландштейнер, будучи асистентом Віденського інституту патології, взяв кров у себе і п'яти своїх однодумців, відділив сиворотку від еритроцитів за допомогою центрифуги і змішав окремі зразки еритроцитів з сивороткою крові різних людей зі своєю, а потім розділив всі зразки крові на три групи: А, В і 0. Через два роки поспіль його учні відкрили четверту групу крові — АВ. Вчений і його колеги звернули увагу на те, що особиста сиворотка крові не дає аглютинації з «своїми» еритроцитами, вчений зробив висновок: «В організмі людини антиген групи крові (аглютиноген) і антитіла до нього (аглютиніни) ніколи не існують разом». Це відкриття в медицині називають правилом Ландштейнера, або групи крові.

Автор матеріалу:
член союзу журналістів України
Леонід Єршов

003


Рейтинг
162 голосів