15
жовт.

Блискучі знання по топографії продемонстрували першокурсники

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 18557
  • Друк

Блискучі знання по топографії продемонстрували першокурсники факультету матеріально-технічного забезпечення Військової академії (м. Одеса)

                                 …Орієнтир один, ближче двісті…

Блискучі знання по топографіїБлискучі знання по топографіїЗгідно затвердженого плану, проведення занять з курсантами, начальником кафедри тактики полковником Вадимом Клименко 121, 123 групи першого курсу факультету матеріально-технічного забезпечення відпрацьовували на практиці тему: "Орієнтування та вимірювання на місцевості без карти."

На четвертому занятті група, якою командує курсант Микола Заярко, продемонструвала блискучі знання. Курсанти займались орієнтуванням та вимірюванням на місцевості без карти. На початку цього важливого зайняття, професор   кафедри   тактики працівник ЗСУ Борис Булгаков оголосив навчально-виховні цілі: "Закріпити навички з визначення сторін горизонту різними способами. Надати практику у визначені магнітних азимутів на орієнтири, висот та відстаней до предметів на місцевості без карти різними способами. Сприяти розвитку мислення, формувати у курсантів допитливість до тактики, як до мистецтва ведення бою."

Протягом чотирьох годин першокурсники відточували свої теоретичні знання одержані в аудиторіях. На місці проведення практичних занять, лаборанти кафедри тактики підготували необхідне матеріальне забезпечення: бусоль з триногою, далекомірну рейку, лазерний прилад розвідки (ЛПР), біноклі, компаси, лінійки з міліметровими поділками, а також необхідну літературу

Перед вступною частиною викладач приймає доповідь старшого групи про готовність до заняття, перевіряє наявність курсантів та матеріальне забезпечення.

В своїй основній частині Борис Булгаков велику увагу звернув на вимірювання кутів за циферблатом годинника. Для цього курсанти цифру 12 циферблата направили на північ, потім приклали до центру олівець та направили його на заданий предмет. Після чого кінцем олівця, зверненим до предмету, відрахували на циферблаті число годин та хвилин. Знаючи, що одне годинне ділення циферблату дорівнює 30°, а хвилинне - 6°, вони чітко підрахували величину кута.

Згодом викладач переходить до наступного запитання і подає команду на вимірювання кутів лінійкою з міліметровими поділками.

Курсанти уважно слідкували за викладачем, який ще раз нагадав і продемонстрував все на практиці. Він з допомогою лінійки показав як можна вимірювати кут, вони аналогічні як в поділках кутоміру, так і в градусах. В першому випадку на відстані 50 см. від очей і 1 мм дорівнює 0-02, у другому випадку - на відстані 60 см від очей і 1см дорівнює 1°.

Після цього курсанти один за одним повторили все, що продемонстрував викладач.

Через деякий час розпочались інші не менш цікаві вправи. Порядок визначення магнітного азимута компасом Адріанова. Викладач ознайомлює з умовами нормативу № 1 ”Визначення напрямку (азимуту) на місцевості”: ставить перед курсантами таке запитання: указати напрям, що відповідає заданому азимуту на місцевості, або визначити азимут на вказаний орієнтир. Помилка не повинна перевищувати 3° (0-50). З цим завданням група справилась на відмінно.

На контрольні запитання: порядок та способи вимірювання відстаней на місцевості та які при цьому використовуються прилади, та засоби майже вся група відповіла на відмінно. Курсанти продемонстрували способи вимірювання відстаней на місцевості, визначали довжину кроку людини в залежності від її зросту, відстані по кутовим розмірам предметів, магнітні азимути бусоллю, відстані по лінійним розмірам предметів та багато інших запитань.

В цілому викладач Борис Булгаков був задоволений гарними знаннями своїх слухачів. Адже недарма він в аудиторії наполегливо працював з ними. Результат відмінний, особливо він відмітив молодшого сержанта Олександра Таранович, курсантів Павла Стеху, Артура Маковій,Ростислава Регинського, Миколу Заярко.

Рейтинг
335 голосів