21
лип.

“Сі Бриз” в Одесі

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 17499
  • Друк

Сі Бриз в ОдесіВ Одесі, в гарнізонному Будинку офіцерів, відбулася урочиста церемонія закриття двостороннього навчання ВМС Збройних Сил України та ВМС США "Сі Бриз - 2012", в якому також брали участь військові представники інших країн світу.

Навчання “Сі Бриз” (англ. Sea Breeze exercise) — багатонаціональні морські навчання країн Чорноморського регіону, які проводяться в Україні щорічно з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між міністерствами оборони США і України від 1993 року. Співорганізаторами навчань виступають Україна та США.

У заході взяли участь командний склад ВМС України та ВМС США в Європі й Африці, керівництво Південного оперативного командування, яке зараз очолює генерал-майор Анатолій Сиротенко, учасники навчань, курсанти Військової академії (м. Одеса).

Виступаючі акцентували увагу на тому, що головна мета навчання досягнута. В цей період покращилась співпраця і координація між країнами Чорноморського регіону, були відпрацюванні маневри в морі і на суходолі. За домовленістю, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру Чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово, надають поміч в техніці та обладнанні, розбудовують військову інфраструктуру на Чорноморському узбережжі України.

Для представників засобів масової інформації було організовано прес-конференцію, в ході якої на запитання відповіли командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Іл’їн, політичний радник командувача ВМС США в Європі й Африці Джеймс Макгі, а також керівники цьогорічних навчань з української та американської сторони капітан 1 рангу Денис Березовський і командор Деніел Шеблер.

Рейтинг
167 голосів