Кафедра теорії та організації фізичної підготовки

001Кафедра теорії та організації фізичної підготовки Військової академії створена у 2010 році.

Начальник кафедри ТОФП - кандидат наук з фізичного виховання та спорту, полковник Овчарук Ігор Степанович.

Кафедра теорії та організації фізичної підготовки здійснює підготовку курсантів, які навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями): «Управління діями підрозділів десантно-штурмових військ», «Управління діями підрозділів військової розвідки та спеціального призначення», «Речове забезпечення підрозділів (частин, з'єднань)», «Продовольче забезпечення підрозділів (частин, з'єднань)», «Забезпечення військ (сил) ракетним паливом, пальним та мастильними», «Автомобільна техніка військ», «Артилерійське озброєння».

Головні завдання кафедри:

Головними завданнями кафедри теорії та організації фізичної підготовки є виконання навчальної, методичної, науково-дослідницької діяльності на високому професійному рівні, забезпечення умов для ефективного і повного виконання курсантами (слухачами, студентами) навчальних планів і програм, оволодіння знаннями, вміннями і навичками, що визначені освітньо-кваліфікаційними характеристиками, а також забезпечення фізичної готовності військовослужбовців до навчально-бойової діяльності. Підтримання високого рівня військової дисципліни, забезпечення законності та правопорядку у військовому колективі.

Дисципліни, що викладаються на кафедрі:

0401Теорія і методика фізичного виховання, Характеристика сфери фізичного виховання (в тому числі Вступ до спеціальності), Теорія та методика військово-прикладних видів спорту, Методика спеціальної фізичної підготовки, Метрологічний контроль та методи дослідження у фізичному вихованні, Загальна теорія підготовки спортсменів та нові технології у фізичному вихованні, Гімнастика та методика її викладання, Легка атлетика та оздоровчі ходьба та біг, Плавання та методика його викладання, Підвищення спортивної майстерності, Професійна діяльність у сфері фізичного виховання (у тому числі педагогічна та професійна майстерність, Анатомія людини, Біомеханіка, Біохімія, Фізіологія людини, Гігієна, Фізична реабілітація та адаптивне фізичне виховання, Спортивна медицина та основи масажу, Спортивна фізіологія, Спортивні ігри та методика їх викладання, Комп’ютерна техніка та математичні методи у ФВ та спорті, Лижний спорт та методика його викладання, Військово-медична підготовка, Фізичне виховання, спеціальна фізична підготовка і спорт, Спеціалізована фізична підготовка.

Структура кафедри:

Кафедра теорії та організації фізичної підготовки- Навчальна, методична, наукова і науково-технічна діяльність кафедри здійснюється на високому рівні. Цьому активно сприяють досвідчені науково- педагогічні працівники: Начальник кафедри ТОФП Кандидат наук фізичного виховання полковник Овчарук Ігор Степанович, доценти кафедри: кандидат медичних наук, доцент Кащенко O.A., кандидат медичних наук, доцент Волохова Г.А., кандидат медичних наук полковник Тверезовський М.В., заступник начальника кафедри підполковник Ягодзінський В.П., старші викладачі: підполковник Полозенко Д.П., підполковник Десятка О.А., майор Кісілюк О.М., пр. ЗС України Козлов C.B., Ворок C.C., викладачі – майор Ливар В.М., капітани: Костюшко І.А., Стасюк В.М., пр.ЗС України Фьодоров О.О.

03002Кафедра теорії та організації фізичної підготовки- На кафедрі ведеться наукова робота: видано понад 120 наукових праць, 1 підручник МОН, 17 навчально-методичних посібників та довідників, понад 13 наукових винаходів та патентів. Курсанти наукового гуртка активно приймають участь у конференціях, конкурсах наукових робіт та є призерами СНД, України та Військової академії.

Кафедра має такі приміщення для навчання: 3 навчальних класи які облаштовані в новозбудованому фізкультурно-оздоровчому комплексі (ФОК) на в/м №16, спортивний зал в/м № 16 (комплекс «БАрС»), зал рукопашного бою, майданчик рукопашного бою, 2 тренажерних зали, зал для кросфіту, футбольне поле із замкненою біговою доріжкою та секторами для стрибків, майданчики для баскетболу, міні-футболу, та волейболу, гімнастичне містечко, загальновійськова смуга перешкод, смуга перешкод СІЗМ на в/м №16, висотний тренажер (штурмова стінка), майданчик для кросфіту. Навчально-матеріальна база кафедри відповідає всім необхідним умовам для ефективного проведення занять з курсантами на кафедрі. Завдяки сучасному мультимедійному обладнанню і технічним засобам навчання якісно забезпечується навчально-виховний процес.

Завдяки інструкторам - методистам (тренерам з видів спорту) постійно підвищується спортивна майстерність курсантів. З 2010 р. 15 курсантів виконали нормативи майстра спорту, більше 30 - КМС, більше 200 -1 розряд.

 


............................................................

Електронна бібліотека
доступно з внутрішньої мережі


доступно з внутрішньої мережі

доступно з внутрішньої мережі