08
вер.

Курсанти Військової академії зустрілися з представниками ЗМІ та розповіли про власні бойові будні в зоні АТО

Автор Адміністратор
Адміністратор
Група підтримки сайту
Зараз не на сайті
в Новини
  • Переглядів: 9375
  • Друк

Курсанти Військової академії зустрілися з представниками ЗМІВ одеському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг за темою: «Молодь обирає захист України».

Цього разу в ньому взяли участь курсанти 1-го курсу Військової академії (м. Одеса), які навесні та влітку поточного року брали участь в боях за територіальну цілісність України на сході країни.

Відповідаючи на запитання представників центральних і регіональних ЗМІ, молодший сержант Владислав Врублевський та старший солдат Віталій Шацький розповіли про важкі бойові будні в зоні проведення антитерористичної операції та поділилися власними думками щодо причин, які спонукали їх обрати шлях офіцера.

За їхніми словами, там, на Донбасі, вони відразу відчули відмінність між умовним і справжнім боєм.

− Так, було дуже непросто. А те, що я знаходжусь на війні зрозумів, коли в складі свого десантного підрозділу потрапив в засідку. На сході я та мої товариші по службі отримали гіркий, але цінний бойовий досвід. З урахуванням цього тепер наше спільне державне завдання – будувати інше та по-справжньому боєздатне військо. Тому я і вирішив стати офіцером, щоб й надалі захищати рідну Україну, − зазначив молодший сержант Владислав Врублевський.

Своєю чергою його однокурсник та теж учасник АТО старший солдат Віталій Шацький поінформував журналістів про те, що на сході країни українським військовим доводилося виконувати різноманітні відповідальні завдання вищого командування. Але наші солдати та офіцери діяли, як єдиний згуртований колектив, що дозволило одержати багато перемог в боях та визволити велику кількість міст і населених пунктів від терористів.

− Всі разом ми робили одну велику справу − захищали нашу Вітчизну. Цій справі я вирішив присвятити своє життя, − підкреслив майбутній офіцер Віталій Шацький.

Обидва курсанти розповіли представникам ЗМІ про те, якою великою, своєчасною та суттєвою була допомога, яку вони отримували від волонтерських організацій. А також акцентували увагу на тому, що на Донеччині й Луганщині переважна більшість місцевого населення підтримує своє українське військо та, як і волонтери, звичайні жителі передавали на потреби військових речі, майно та інші товари першої необхідності.

Під час брифінгу в приміщенні одеського кризового медіа-центру журналісти також мали змогу поспілкуватися з 15-річним винахідником, учнем 10-го класу Борисом Чубіним, який суто з патріотичних переконань влітку цього року відмовився від навчання в престижному ліцеї Німеччини.

− Я подивився документальну кінострічку про хронологію подій в зоні АТО і вирішив, що маю залишитися на Батьківщині та зробити щось корисне для українських воїнів. Моя мрія – розробити прилад для подачі біометричних показників про стан здоров’я та місце знаходження поранених на полі бою. Зараз я над цим проектом плідно працюю. Сподіваюсь, що реалізувати задумане мені вдасться і в подальшому застосування приладу надасть змогу швидко виявляти пораненого та оперативно надавати йому необхідну медичну допомогу, − поділився своїми думками з приводу ідеї розроблення цього інноваційного проекту школяр Борис Чубін.

Рейтинг
36 голосів